چگونه طراح وب سایت قابلی شویم؟

جمعه, ۲۲م آبان , ۱۳۸۸ | ۶۵ دیدگاه

اول از همه بگم که وقتی که من دارم این مطلب رو مینویسم اصلا به این معنی نیست که خودم رو طراح وب بزرگی بدونم. در این مقاله فقط قصد دارم تجربیات  خودم و چند مقاله ای که در این زمینه خوندم رو برای شما بیان کنم. اگر شما قصد دارید که در کار و حرفه خودتون آدم بزرگ و شناخته شده ای باشید پس بهتر است که از ابتدا حرکت در مسیر درست و بر اساس استانداردهای کار را در پیش بگیرید.

قبلتر در مطلبی به این موضوع اشاره کرده بودم که “چگونه طراح وب سایت شویم”  و بررسی کردم که برای طراح وب سایت شدن چه قدمهای را باید بردارید و از کجا شروع کنید. اما در این مطلب میخواهیم این موضوع را بررسی کنیم که” چگونه طراح وب سایت بزرگ و موفقی باشیم “

فاکتورها و عوامل زیادی وجود دارد که در راه به موفقیت رساندن یک شخض و اینکه او را به چهره ای شناخته شده و موفق تبدیل نماید، بسیار اثر گذارند. در زیر بعضی این عوامل را برای شما لیست کرده ام. امیدوارم که این حرکت اثری هرچند کوچک بر روی شما و موفقیت شما بگذارد.

۱- کاری را بعنوان شغل انتخاب کنبد که از انجام آن کار لذت ببرید :

اولین قدم در هرکاری مهمترین قدم در آن کار است. یکی از ضعفهای ایرانیها این است که در شروع کار زیاد به کار و عواقب و مزایا و ایرادات آن فکر نمیکنند و زود میخواهند دست به کار شوند و وارد فاز عملیاتی بشوند. نمونه این حرف را من در ۸۰ درصد پروژه های طراحی وب سایت تجربه کرده ام که کارفرما از من زمان انجام کار را میخواهد و من به او میگویم از زمان تحویل اطلاعات شما بصورت کامل یک هفته. اما فکر میکنید چند درصد از آنها حتی پس از پایان پروژه اطلاعات کامل را در اختیار من گذاشته اند؟ پس برای شما لازم است که در ابتدای کار مطمئن شوید این همان کاریست که شما میخواهد برای باقی عمرتان آنرا انجام دهید. آیا از انجام اینکار لذت میبرید؟ آیا این کار تمامی نیازهای روحی شما را برآورده میکند؟

از نظر من موفقترین افراد کسانی هستند که به کارشان عشق میورزند. پس سعی کنید که شغلی که میخواهید انتخاب کنید با خصوصیات روحی شما تطابق داشته باشد.

۲- شناسایی نقاط قوت و ضعف کاری که انتخاب مبکنید:

هر کاری مزایا و معایبی دارد، پس بهتر است از قبل از دست به کار شدن و اینکه وارد حرفه ای شوید خوب تحقیق کنید و مزایا و معایب آن کار را بدانید. برای مثال فرض کنید ماهیت کار خلبانی پرواز و سفر است اگر شما از ارتفاع ترس دارید پس این یک انتخاب احمقانه است.یا فرض کنید شما با کامپیوتر مشکل دارید و شبانه روز بیشتر از یک ساعت نمیتوانید به مانیتور خیره شوید، پس این نیز یک انتخاب احمقانه است. از اطرافیان و آشنایان و حتی در تالارهای گفتمان در رابطه با شغلی که میخواهید اینتخاب کنبد خوب تحقیق کنید تا بعدا پیشمان نشوید.

۳ -شرکت در دوره های آموزشی معتبر:

شاید خیلی از شما ها به این موضوع اعتقاد نداشته باشید که شرکت در دوره های اموزشی بسیار برای شما مفید و مثمر ثمر خواهد بود و ترجیح میدهید که  کار را توسط مطالعه کتاب و یا از روی مطالبی که بر روی اینترنت و وب سایتها و فرومها قرار دارند شروع کنید. اما یک مسئله را نمیتوانید نا دیده بگیرد و آن این است که در طول این دوره ها با اشخاص بسیاری با سطح توانایی های مختلف و علوم گوناگون آشنا میشوید که همانها در آینده هسته اصلی تیم کاری شما را تشکیل خواهند داد. این اتفاق حداقل برای من یه نفر افتاد و بسیار مثمرثمر و پربازده هم بوده است.

۴- تمرین، تمرین، تمرین:

بعد از اتمام دوره ها شاید این حس به شما دست بدهد که علامه دهر هستید و در حال حاضی هیچ کسی روی دست شما نیست، اما این یک احساس پوچ و توخالیست که هرچه جلوتر بروید و هرچه مهارت شما بیشتر بشود تازه متوجه میشوید که شما قطره ای هستید در این اقیانوس بیکران. مخصوصا وقتی که نمونه کارهای خارجی را میبینید این احساس پررنگتر و قویتر میشود ، تنها راه حل شما انجام تمرین های بیشتر و بیشتر است. خودآموزهای زیادی باید انجام دهید تا موازی با علم روز دنیا پیش بروید. بیکار ننشینید  فقط تمرین کنید.

۵- شرکت در پروژهای کوچک و بزرگ بدون درخواست کارمزد:

باید غرور را کنار بگذارید باید خودتان را به بقیه نشان دهید و شایستگی های خود را اثبات کنید. بهترین راه این است در چند پروژه بصورت مجانی کار کنید و بقول معروف کارآموزی کنید. این کار چندیدن مزیت برای شما دارد. اول اینکه طراحی سایت بصورت تئوری و عملی خیلی با هم فرق دارند و با خیلی از مسائل در هنگام کار آشنا میشوید.

دوما در کنار اساتید و حرفه ای های این کار تجربیاتی خوبی بدست می اورید.

سوما برای خود رزومه ای درست میکنید که من در فلان پروژه فعالیت کردم و چهارم اینکه احتمالا اگر شایستگی لازم رو داشته باشید یا به شرکتی معرفی خواهید شد و یا در همان تیم باقی خواهید ماند.

۶- نویسندگی در وب سایتهای معروف:

برای اینکه خودآموز بنویسید بیشتر از انکه نیاز به تجربه این کار داشته باشید نیاز به دانستن زبان انگلیسی خوب است . خودآموزهای بسیار زیادی در وب موجود هستند که فقط کسی را میطلبند که آنها را ترجمه کند و مطمئنن در این راه نکات بسیار خوبی را یاد خواهید گرفت اما سئوالاتی که در باره خودآموز شما و توسط دیگر خوانندگان بوجود خواهند آمد عامل اصلی پیشرفت و در نهایت شناخته شدن شما در دنیای سایبر خواهند شد و این در راه موفقیت به شما کمک شایانی خواهد کرد. تعداد وب سایتهایی که در رابطه به آموزشها و نکات طراحی وب سایت مینویسند کم نیست و مطمئن باشید تمامی آنها از نویسندگی شما در وب سایتشان استقبال خواهند کرد.

۷- ایجاد وب سایت شخصی:

اما شاید در آخر شما بتوانید وب سایتی ایجاد کنید و دانش خود را در اختیار دیگران بگذارید. شاید بپرسید که این چه کمکی به یک طراح و در راه موفقیت او دارد؟

من بعنوان کسی که یک سال از شروع کار نویسندگیم در این سایت میگذره به شما میگویم که اولا از همین وب سایتی که الان مشغول مطالعه در آن هستید چند پروژه برای من ایجاد شده است. دوستان بسیار خوب و متخصصی در زمینه های مختلف پیدا کردم که بعضی از آنها واقعا بهترینهای ایران هستند، با وب مسترها و ادمین های چندیدن وب سایت بزرگ رابطه دوستی بر قرار کرده ام و برای مثال میتوانید نتایج این کار را در پست : مسابقه لوگو” ببینید و . . .

مسلما این وب سایت برای شما مزایای بسیاری خواهد داشت و صد البته مسئولیت شما رو دوچندان خواهد کرد اما ارزشش را دارد.

در پایان به تمامی عزیزانی که میخواهند وارد این حرفه بسیار زیبا اما خشن بشوند توصیه میکنم فقط به نصیحتهای من بسنده نکنند و از تمام اطرافیان و دوستانی که در این زمینه دارید تحقیقات لازم را بعمل بیاورید که بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. موفق باشید.

پستهای مرتبط :

چگونه طراح وب سایت شویم

اگر از مطلب فوق لذت برده اید آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • Twitter
 • FriendFeed
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • MySpace
 • RSS


۶۵ دیدگاه


 1. هادی
  ۲۳ آبان ۱۳۸۸

  سلام هموطن
  امروز بعد از مدت ها وقت کردم تا برای ۸ دقیقه سایت شما را مرور کنم.مطالب خوبی دیدم و خوشحالم که تعداد سایت های گرافیک ایرانی روز به روز زیاد می شوند.البته دیروز که بنا به وظیفه لیست ایرادات سایت های روسی و هلندی را دیدم،به تعدادی مطلب تکراری در چند سایت مشابه ایرانی برخوردم به عبارت دیگر خیلی از مطالب سایت های ایرانی مخصوصا گرافیک تکراری و تقلیدی است .این مطلب را ننوشتم تا سوءتفاهمی ایجاد کنم .یک نصیحت دوستانه بود .مشکل اینجاست که بنا به برنامه کاریم اجازه مشاوره با هیچ سایت ایرانی را ندارم اما اگر مشکلی بود ایمیل کنید .سعی می کنم در حد توان علمی و در زمان مناسب پاسخ دهم .اگر دوباره وقت شد ،در زمان دیگر برایتان می نویسم.
  دوستدار پیروزیتان هستم.

  (هادی)
 2. کامران
  ۲۳ آبان ۱۳۸۸

  ممنون هادی جان، خیلی وقت بود که ندیده بودمت
  ما تقریبا ۶۰% مطالبمون ترجمه مطالب انگلیسی با اندکی تغییرات هست.ما سعی میکنیم که مطالب تازه و بروز رو در سایت قرار بدیم و ۱۰۰% از کپی کاری پرهیز میکنیم.
  ممنون از وقتی که گذاشتی
 3. miss-she
  ۲۳ آبان ۱۳۸۸

  سلام. من تازه شروع کردم که یاد بگیرم. بعضی چیزا رو بلدم بعضیارو نه.مثلا css نمی دونم و جاوا. یه سوالای ریز ریزی که دارم نمیدونم کجا و چطور بپرسم؟ همینجا؟ممنونم اگه بگین.
 4. ماهتو
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  سلام.
  ممنون از مطالب جالب و مفیدتون.
  یک سؤال داشتم. چی کار باید بکنیم که تو قسمت لوگوی مربوط به نظرات توی این سایت عکسمون بیاد؟
 5. کامران
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  باید تو این سایت عضو بشی و برای ایمیل اصلیت یه لوگو آپلود کنی
 6. ماهتو
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  اتفاقا خیلی گشتم دنبال لینک عضویت ولی چیزی پیدا نکردم. شاید گوشه موشه ها قایم شده به چشم نمیاد ;)
 7. کامران
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  اون بالا سمت راست نوشته : شما می‌توانید با وارد کردن ایمیل خود از مطالب جدید ما با خبر شوید:
  ایمیلتو وارد کن و رو” عضویت خبرنامه” کلیک کن
 8. امیر
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  با سلام فکر کنم منظور ماهتو لوگو gravatar باشه باید داخل سایت Gravatar.com عضو بشی و عکس مورد نظرت رو بزاری.
  موفق باشی.
 9. ماهتو
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  مرسی امیر. الان درست شد.
 10. مهدی
  ۲۵ آبان ۱۳۸۸

  سلام ممنون من خیلی ذوق کردم با این تمرین ها دارم یه چیزی میشم
 11. کامران
  ۲۵ آبان ۱۳۸۸

  خدارو شکر
  امیدوارم که موفق باشی و برای موفقیت ماهم دعا کنی
 12. رامین
  ۲۵ آبان ۱۳۸۸

  سلام خوبی ؟؟؟
  من تازه با سایت شما آشنا شدم و اینو از یکی ازدوستانم گرفتم ببخشید من قبلا وبلاگ مینوشتم و این کارم خیلی دوست دارم .

  یه سوال دارم اگه بخوام مثه شما یک وبلاگ نویسه ماهر بشم و خدمات ارائه بدم باید چکار کنم ؟؟؟؟
  ممنون میشم کمکم کنین
  مثله سایت بهار بیست و سایتهای معروفه دیگه
  خیلی متشکرم از شما
 13. کامران
  ۲۵ آبان ۱۳۸۸

  رامین جان بزرگترین کاری که باید بکنی اینه که موضوع خوبی برای نوشتن پیدا کنی. یعنی جهتی که میخوای بری یه جهت خوب باشه و همچنین مطالب خوبی بنویسی و سعی کنی جواب همه خوانندگان سایتیو بدی و صبور باشی، چرا که یه سایت ۱ ماه یا ۲ ماه معروف و موفق نمیشه
  همچنین از یه CMS خوب مثل وردپرس استفاده کنی
  حالا در باره چی میخوای بنویسی؟
  موفق باشی
 14. رامین
  ۲۷ آبان ۱۳۸۸

  سلام
  ممنونم از جوابتون خیلی متشکر
  راستش موندم درباره ی چی بنویسم یه وبلاگی قبلا داشتم که در مورد لطیفه و جک و شعرهای عاشقانه بود اما حالا نمیدونم درباره ی چی بنویسم توش موندم چه موضوعی بگیرم آخه خیلی سخته
  شرمنده اینو میگم اما اگه از این شکلکای یاهو اینجا بزارین بدک نیست البته شرمنده هاااااااااااااااا یه نظر بود
 15. miss-she
  ۲۷ آبان ۱۳۸۸

  خب .این خیلی عجیب غریبه که شما جواب همه را دادین جز من. جوابمو که ندادین لطف کنید جواب بقیه کامنتا را به ایمیلم نفرستید.میدونم خودم تیک زدم. اما الان پشیمونم. ممنون میشم این بار ببینید منو.
 16. کامران
  ۲۷ آبان ۱۳۸۸

  معذرت میخوام. فکر کردم ایمیل کردم جواب رو
  عرض کرده بودم که اول این مطلب رو بخونید : http://www.ittutorial.ir/?p=1158
 17. محمدرضا
  ۲۸ آبان ۱۳۸۸

  سلام
  ممنون ! نکات آموزنده و خوبی بود

  موفق باشی
 18. doost
  ۳ آذر ۱۳۸۸

  باسلام – خسته نباشید- عالی بود – چون یکی از کسانی هستم که تازه می خواهم شروع کنم
 19. لی لی
  ۸ آذر ۱۳۸۸

  سلام وبتون واقعا عالیه ولی من به دلیل مشغله کاری کم بهتون سر میزنم.این مطلبتون خیلی جالب بود برام .و واقعا چیزی که ذهن منو به خودش مشغول کرده،بود.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که اگه بشه کلاسهایی که از اول خودتون شرکت کردید یا موسسه ای رو معرفی کنید .چون احساس میکنم با کتاب و وب نمیتونم حرفه ای بشم وکتابهایی رو که میخونم احساس میکنم واقعا منو به جایی نمیرسونن.من در حال حاضر پشتیبان اینترنت و اینترانت شرکتی هستم و مطالعاتی کم و بیش داشتم و حتی در یک مورد پروژه طراحی وب شرکت داشتم و بیشتر کار های لوگو و کارهای گرافیکیشو به عهده گرفتم ولی میخوام از یه جایی شروع کنم و حداقل در جامعه طراحان وب حرفی برای گفتن داشته باشم.ممنون میشم اگه بیشتر راهنماییم کنید .
 20. کامران
  ۸ آذر ۱۳۸۸

  هر کس به طریقی میتونه آموزش ببینه یکی با کتاب یکی از طریق اینترنت یکی هم از طریق شرکت در کلاسهای آموزشی
  من دوره های CIW Master WebDesign رو در مجتمع فنی تهران خوندم و فکر کنم که بشناسیش و بدونی کجا میتونی پیداش کنی
  mftsite.com
 21. sepideh
  ۱۰ آذر ۱۳۸۸

  سلام
  نکات اموزنده و خوبی بود
  امیدوارم که همیشه موفق باشید
 22. amir
  ۱ دی ۱۳۸۸

  من تا حالا هیچ کلاس کامپوتری شرکت نکردم وفقط تمرین میکنم خودم یاد میگرم البته بعضی از موارد از سایت خوبی مثل شما کمک می گیرم والان هم خیلی بیشتر از هم سن و سال های خودم در مورد کاپیوتر میدونم من فکر می کنم اموزش از طریق سایت راه خوب و کم هزینه ایه در مجموع از شما و تمام کسانی که برای اموزش این راه رو انتخواب کردین از صمیم قلب متشکرم
 23. به یاب
  ۲۰ دی ۱۳۸۸

  سلام بر استاد خوبم. من شدیدا احساس میکنم که فضای نت خیلی برای کار کردن و درآمد داشتن پتانسیل داره. از بین ایده های مختلف ایجاد سایت لینکدونی به نظرت میتونه جواب بده؟ میخاستم اگه لطف کنی در در قسمت تماس وبلاگم تا حدودی بهم ایده بدی. البته با توجه به اینکه سرت شلوغه حسابی بر من منت خواهی گذاشت
 24. کامران
  ۲۰ دی ۱۳۸۸

  دوست عزیز این ایده جدید نیست و شما باید خیلی قوی باشی و سرمایه و پشتوانه خوبی داشته باشی که بتونی از این همه سایت لینکدونی جلو بزنی
  اما به فکر یک ایده جدید باش
  همانطوری که شما میگی پتانسیل بالقوه وجود داره و باید سعی کنی با یک ایده خوب و برنامه ریزی دقیق و منطقی بالفعلش کنی
  موفق باشی
 25. mohsen_1363
  ۹ فروردین ۱۳۸۹

  سلام من صفر کیلومتر هستم
  روزی ۱۵ ساعت یا بیشتر پای کامپیوتر هستم
  تا چند سال همش گیم بازی میکردم ، اما الان ۳ سالیه دیگه نه
  adsl هم که ۶ ماهی گرفتم ترجیح دادم وقتم بیخود تلف نشه
  خیلی وقت بو دنبال یه سایت اموزشی برای طراحی وب بودم
  خوشحالم پیدا کردم
  هنوز هیچ جای سایت ندیدم
  امیدوارم نیازمو برطرف کنه
  خیلی ممنون از اینکه وقت صرف کردید این همه اموزش برای
  دوستان قرار دادید
 26. bahar
  ۱۶ فروردین ۱۳۸۹

  سلام من میخوام طراحی سایت یاد بگیرم در حد ابتدائی کدهای html رو بلدم ولی وقت ندارم کلاس برم چون شاغلم میشه یه لطفی کنین منو کمک کنین من به اینترنت پر سرعت دسترسی راحت دارم توی محل کارم ممنونم.
 27. محمد
  ۱۷ فروردین ۱۳۸۹

  سلام من راستش رو بخوای رشتم آی تی هستش الانم ترم دو هستم و علاقه زیادی دارم که این کارو یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم
 28. رضایی
  ۱۸ فروردین ۱۳۸۹

  خیلی خوب و قابل استفاده بود.
  لطفا ادامه بدین….
 29. Raha
  ۹ خرداد ۱۳۸۹

  سلام
  منم صفر کیلومترم و تازه دارم طراحی سایت یاد میگیرم.یکی از دوستام سایتش و در اختیارم گذاشته.سایتش داینامیک و من می خوام به لیست مشتریانش مطالبی اضافه بکنم.داخل مدیریت محتوا می شم و کارهای لازم و انجام می دم ولی بعد از رجوع به وب سایت مورد نظر هیچ چیزی نیومده
 30. somaye
  ۸ تیر ۱۳۸۹

  با سلام وعرض ادب من هم چون رشتم گرافیکه و هم توی صدا سیما کار میکنم خیلی دوست دارم یاد بگیرم ممنون
 31. سحر
  ۲۵ تیر ۱۳۸۹

  سلام از این که امروز تونستم این سایت رو پیدا کنم خیلی خوشحالم دوست دارم واقعا بتونم یه سایت بسازم چون رشته دانشگاهی من نرم افزار ولی هنوز این قدرت رو ندارم از علم خودم استفاده کنم امیدوارم با راهنمایی های شما پیش دیگران سر بلند بشم و افتخار کنم که این رشته تحصیلی رو دنبال میکنم
 32. آوین
  ۷ مرداد ۱۳۸۹

  سلام.این روزها دوستان و شرکت های زیادی به واسطه رشته تحصیلی ام(کارشناس ارشد آی تی،تجارت الکترونیک) از من تقاضای طراحی وب سایت می کنند.اما متاسفانه در این زمینه من هیچ تحربه ای ندارم. من تئوری و اصول و استانداردها و … را خوب می شناسم اما از کد نویسی و قیمت ها و ارائه دهندگان معتبر خدمات اطلاعی ندارم. مثلا چگونه و از کجا هاستینگ بگیرم یا اینکه چقدر بعد از طراجی یک وب سایت دردسر های پشتیبانی گریبانگیر آدم خواهد شد.اشاره کرده اید این کار شغل خشنی است .منظورتان چیست؟من واقعا به طراحی گرافیکی ،تدوین استراتژی و طراحی نقشه سایت و ایجاد مدل های مختلف کسب و کارهای الکترونیکی علاقمند هستم.اما هنوز به صورت عملی هیچ وب سایتی را انتشار نداده ام.آیا این کار جسارت و توان خاصی می خواهد ؟آیا از عهده من ۳۸ ساله بر می آید؟آیا برای فدم گذاشتن در این راه دیر نشده است؟
 33. کامران
  ۸ مرداد ۱۳۸۹

  من فقط به شما بگم که هیچگاه دیر نیست. اگر واقعا به این کار علاقمند هستی شروع کن همه فوت و فن ها بعد از مدتی دستت میاد. نگران نباش اصلا
 34. afshin
  ۳۱ مرداد ۱۳۸۹

  بسیار خوب است واقعا ممنونم .
  خیلی علاقه زیاد به طراحی وب سایت دارم اما متاسفانه در شهرستانی زندگی می کنم که هیچگونه گروهی وجود ندارد که کار کنم با آنها .
  واقعا دارم کلافه می شم در نبود امکانات.
  دوست عزیز اگه واستون مقدوره چند تا pdf و یا جزوه و یا هر چیز دیگه که بتونه کمکم کنه بهم email کن.
  آدرسم: afshin2715@yahoo.com
 35. امیر
  ۳۱ مرداد ۱۳۸۹

  افشین جان یکی از اهداف ما برای راه اندازی این سایت کمک به دوستانی مانند شماست. این سایت پره از pdf و مقاله و ابزار برای دانلود بهتره یه چرخی بزنی. با تشکر .
 36. علی
  ۱۸ شهریور ۱۳۸۹

  سلام
  شما در جایی از این صفحه نوشتید که “برای اینکه خودآموز بنویسید بیشتر از انکه نیاز به تجربه این کار داشته باشید نیاز به دانستن زبان انگلیسی خوب است . خودآموزهای بسیار زیادی در وب موجود هستند که فقط گسی را میطلبند که آنها را ترجمه کندو مطمئنن در این راه نکات بسیار خوبی را یاد خواهید گرفت” من می توانم در این راه کمک کنم، البته طراح وب سایت نیستم ولی به این موضوع علاقه دارم، آیا کتاب خاص یا سایت خاصی رو می شناسید که به من معرفی کنید که در مورد نرجمه آن اقدام کنم. علی.ب.
 37. mehdi
  ۲۶ مهر ۱۳۸۹

  سلام!
  مرسی از مصالب خوبتون
 38. Marjan
  ۱۱ آبان ۱۳۸۹

  سلام من خیلی آماتورم.طراحی وب رو تا حدودی در حد پروژه پایانی بلدم میخوام حرفه ای یاد بگیرم .شما موسسه خوبی که مطالب خوب و کامل در این زمینه آموزش بده رو می شناسین؟دنبال کلاس خوبم.
 39. حمیدرضا بخشی
  ۸ آذر ۱۳۸۹

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
  وقتی در دنیای نت سایت ها و افرادی مثل شما دیده می شود انگیزه و شوق در آدم دوباره زنده می شود
  امید وارم همینطور که خالصانه آموزش می دهید خداوند روزی و درآمد شما را هم افزایش دهد.
  خوشحال می شم اگر در مورد وب سایت بنده هم نظر و پیشنهادی ارائه نمایید.
  باز هم تشکر و سپاس از شما
 40. مرجان
  ۹ آذر ۱۳۸۹

  چقدر مطالبت همین امروز که واسه بار اولم بود سر زدم مفید بود.
  مرسی واقعا
 41. hamed
  ۲۷ آذر ۱۳۸۹

  سلام

  ممنون از سایت بسیار آموزنده و پر محتوا . امیدوارم همینطور ادامه بدین که قطعا موفق میشین

  من از خوانندگان همیشگی وبسایتتون هستم
 42. sawaedy
  ۳ دی ۱۳۸۹

  با سلام
  منم تازه کارم وب سایت هم دارم ولی هنوز نتونستم راه اندازیش کنم البته یه وبلاگ دارم ولی الان مشکلم اینه مطالبی که تو وردپرس می نویسم نمیدونم چطوری بیارمشون تو سایت ،میشه کمک کنین وب سایتم فعال کنم ،وب سایتم این پیغام میده که در حال ساخت است، از مطالب مفیدتون کمال تشکر دارم
 43. سما
  ۷ دی ۱۳۸۹

  سلام من که هیچی بلد نیستم چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام قشنگ یاد بگیرم یه چیزایی فهمیدم اما خیلی نه؟/// 44. [...] طراح وب سایت قابلی شویم؟ چگونه طراح وب سایت قابلی شویم؟ ۱- کاری را بعنوان شغل انتخاب کنبد که از انجام آن کار [...]
 45. ali.cms
  ۱۴ بهمن ۱۳۸۹

  سلام
  یک سوالی دارم. من اگر بخواهم در جوملا یا وردپرس مهارت کسب کنم بیشتر چه چیزهایی یاد بگیرم ؟ فارسی سازی ماژول و قالب را هم بلد هستم
 46. حمید
  ۲۷ بهمن ۱۳۸۹

  سلام
  واقعا ازت ممنونم
  خیلی خوب و عالی بود

  ولی ای کاش توی قسمت :
  ۳ -شرکت در دوره های آموزشی معتبر:

  چند تا اموزشگاه هم معرفی می کردی که خوب و مفید ، حقیقتش من هرچی گشتم چیز خوبی پیدا نکرد
 47. هدایت
  ۲ اسفند ۱۳۸۹

  با سلام و خسته نباشید
  سایت شما باعث شده تا بسیاری از جوانان ایرانی، از هدر دادن وقت خود، پرهیز کنند و به دنبال مطالب با ارزشتر(طراحی سایت، گرافیک و …) بروند. من خودم یک سایت دانلود نرم افزارهای سیستم عامل مکینتاش دارم(که آدرس ذکر شده است) ولی از آنجا که از سیستم مدیریت محتوا استفاده کرده ام از کار خودم راضی نیستم و استفاده از این سیستم ها را یک نوع تنبلی و از بین بردن استعداد می دانم(البته در بعضی از افراد).
  چند ماهی است که ایده جالب و کم نظیری به ذهنم آمده است، و با توجه به جستجو های فراوانی که در وب سایت های ایرانی و خارجی کرده ام، به هیچ نمونه ای مانند آن در ایران و دو نمونه آن در وب سایت های خارجی مشاهده کردم.
  از آنجا که هزینه طراحی این سایت بسیار بالا است(امنیت، گرافیک و قابلیت) تصمیم به طراحی توسط خودم گرفتم. البته فقط در حد آشنایی و شایدم طراحی کامل.
  از شما درخواست دارم که لوازم کار یک طراحی حرفه ای (نرم افزاری و سخت افزاری) را نام ببرید که شروع به یادگیری کنم، البته خودم نیز هم طراح گرافیک و هم سایت هستم و لی در سطح حرفه ای کاری نکردم.
  با تشکر فراوان | لطفا مرا راهنمایی کنید
 48. سهیلا
  ۱۰ اسفند ۱۳۸۹

  سلام من تازه می خوام وب سایت طراحی کنم ولی هیچی از این موضوع نمی دانم جون می خوام از طریق اینترنت می خوام کار کنم به من گفتند باین یک وب سایت داشته باشی وبرای اینکار آموزش رایگان طراحی وب انتخاب کردم ولی هیچ مطلبی نگرفتم . خواهش دارم کمکم کنید.
 49. ali.cms
  ۲ فروردین ۱۳۹۰

  آقا کامنت منو جواب میدی که ۳-۴ تا بالاتر ارسال کردم ؟؟
 50. پیمان
  ۹ فروردین ۱۳۹۰

  سلام از اطلاعات خوبتون واقعا ممنونم
  کمکهای زیادی میتونه به کسایی مثل من بکنه که میخوان سایتی برای خودشون راه بندازن منم چیزی بلد نیستم وچند وقتیه که تو فکر راه اندازی یه سایتم اطلاعات مفید شما خیلی به من داره کمک میکنه و ذهن خیلی هارو مثل من راجع به فلسفه سایت باز میکنه از این به بعد زیاد مزاحمتون میشم وکمال تشکر رو از شما دارم امیدوارم که همیشه موفق وسربلند باشین و ما رو از اطلاعات خوبتون یاری کنین با تشکر
 51. rezaya
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰

  thank you very mach for your site verily your site was nice
 52. علی
  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰

  سلام
  من به طراحی وب با php و asp.net مسلط هستم
  سی شارپ و چندتا زبان برنامه نویسی دیگه هم بلدم
  ولی تا حالا زیاد نتونستم سفارش بگیرم و نمیشه به عنوان یک شغل بهش حساب کرد. فقط بگم کسی نمیاد سفارشش را به یه آدم گم نام بده هرچند هم که طرف همه چیز بلد باشه.
  تو بازار امروز فقط اعتبار و معروف باشی هیچی هم بلد نباشی کارت حله
 53. هدایت
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰

  سلام علی جان، چرا ایمیلت رو وارد نکردی؟

  ممنون
 54. علی
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰

  سلام ایمیل من منظورتون بود؟
  a.ramezani1364@gmail.com
 55. عطری
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۰

  با سلام و خسته نباشید از زحمات فراوان شما
  من دانشجوی مدیریت هستم استادی داشتم که به من پیشنهاد داده اند که طراحی و مدیریت سایت را یاد بگیرم تا در آینده کارآفرینی کنم آخه خیلی علاقه دارم اما من نمی دانم آیا طراحی سایت به درد من میخوره یا خیر؟ و آیا باید خیلی از کامپیوتر سردر بیاورم یا خیر؟ کلاس های مجتمع فنی به من خیلی دور هستند آیا موسسات دیگر اعتباری دارند یا خیر ؟لطفا من را راهنمایی کنید ؟ و آیا لازم است که من در ابتدا کلاس آشنایی با اینترنت را بروم که بیشتر با آن آشنا شوم و از اصطلاحات آن سردر بیاورم یا خیر آخه من در حد سرچ معمولی با اینترنت آشنایی دارم؟ خوشحال میشم اگر با تمام مشغله ای که داریم پاسخ سوالات من را بدهید خیلی به کمک شما احتیاج دارم آخه باید زود تصمیم بگیرم اگر هم احتیاج است که تلفنی بنده را توجیح بفرمایید لطفا شماره ای را برای تماس جهت مشاوره در اختیار این بنده حقیر قرار دهید
  منتطر میل شما هستما با تشکر
 56. امیر سروری
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۰

  عطری @ دوست عزیز نقش اینترنت رو هرگز نمیشه در دنیای امروز نادیده گرفت . در مرحله اول شما هر رشته و هر کاری که بخواهید انجام بدید آشنایی با اینترنت و کامپیوتر میتونه به شا کمک کنه . در قسمت دوم باید بگم شما دو راه دارید یا اینکه به مسائل بازاریابی و مدیریتی وب سایت بپردازید و یا مستقیما وارد کار فنی بشید . در هر دو صورت شما نیاز به یادگیری یکسری آموزشهای مقدماتی داریید و در بخش مدیریت هم اگر بخواید فعالیت کنید نیاز به پشتیبانی مالی هست . در مورد کلاسهای مجتمع فنی هم باید بگم هر چند خود من هم زمانی این کلاسهای رو رفتم اما از سطح پایینی حداقل در زمینه طراحی وب سایت برخوردار هست و آموزشهای قدیمی هستند . شما از طریق همین اینترنت و همون سرچ کردنی که فرمودید بلد هستید میتونید آشنایی بیشتری در مرحله اول با این رشته پیدا کنید . موفق باشید .
 57. عطری
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۰

  با سلام و تشکر از پاسخ به موقع و خوب شما
  ۱- اگر لطف کنید منظورتان از آموزش های مقدماتی را با “ذکر نام” برایم بنویسید ممنون میشم مثلا فتوشاپ و… تا من بدونم از چه جایی شروع کنم؟و دانش خودم را در چه زمینه هایی قوی کنم؟
  ۲- و دیگر اینکه منظور شما از اینکه برای فعالیت در بخش مدیریت احتیاج به پشتیبانی مالی هست چیست و (به چه اندازه ای)؟

  من مجددا از توجه و زحمات شما و عزیزانی همچون شما که برای پیشرفت هم وطنان و کشورشون عاشقانه تلاش می کنند و سخاوتمندانه اطلاعات با ارزششان را در اختیار سایر دوستان قرار می دهند کمال تشکر را دارم پاینده باشید
 58. زهره
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۰

  بابا تو دیگه کی هستی؟!!!! ;)
  منم دارم تو زمینه طراحی سایت کار میکنم. حالا بخاطر علاقه و همینطور کسب درآمد میخوام فعالیتم رو بیشتر کنم.
  ۱- چجوری میتونم برای خودم تبلیغ کنم و مشتری پیدا کنم؟
  ۲- میتونم باشما تو این زمینه همکاری کنم؟
  ۳- بازم از این سایتتون واقعا ممنونم! :)
 59. محمد آنلاین
  ۱۱ تیر ۱۳۹۰

  سلام داداش.خیلی سایت عالی داری.
  من فقط بلدم با اسکریپت و سیستم های مدیریت محتوا سایت درست کنم و بلدم که قالب سایت رو به وبلاگ ترجمه کنم.
  فقط و فقط همین رو بلدم.اگه طراح وب شدن چیز دیگه ای هست میشه راهنماییم کنی؟در ضمن من سنم ۱۴ هست نمیدونم ولی فکر کنم که اطلاعاتم به اندازه ی ۱۴ سالگیم خوب و مورد رضایت و اندازه هست.
  ممنون میشم که جوابم روبدی.
 60. sadra123
  ۸ مرداد ۱۳۹۰

  من تازه شروع به کار کردم تصمیم دارم جامع ترین سایت ایران رو درست کنم فقط نیازمند کمی مشاوره هستم
 61. سحر دستی تاش
  ۳ مهر ۱۳۹۰

  توصیه هاتونو خیلی قبول دارم . احسنت.
 62. آرش
  ۲۸ آبان ۱۳۹۰

  دوست عزیز سلام راستش من تا حالا خیلی دوست داشتم که برای خودم یه سایت کوچولو درست کنم ولی از میان انبوه اطلاعات تو نت همیشه سردرگم می شدم و رها می کردم اما سایتت خیلی خوبو مرتب مطالبو ارایه میده که واقعا ازت ممنونم ایشالله جواب این وقتی که واسه دیگران میزاریو از خدا بگیری
 63. روژ
  ۲۵ دی ۱۳۹۰

  اینجا جایی برا اوناییه که می خوان حرفه ای باشن وهرروز بیشتربدونن
 64. کوروش
  ۸ فروردین ۱۳۹۱

  سلام
  من میخوام برم یه شرکت طراحی وب سایت کار آموز بشم اگر جایی رو سراغ دارین لطفاً راهنمایی کنید
  من قبلاً شبکه خوندم ولی طراحی سایت نخوندم دوست دارم با کار آموزی یاد بگیرم
 65. علی
  ۲۰ تیر ۱۳۹۱

  آقا مطالب شما واقعأ مفید هستند. مرسی.دیدگاه خود را بنویسید