چگونه طراح وب سایت شویم؟؟؟

پنجشنبه, ۲۹م مرداد , ۱۳۸۸ | ۷۴ دیدگاه

انتخاب شغل یکی از مهمترین و سخت ترین مراحل زندگی هر فرد است و گاهی اوقات میتواند در حد انتخاب همسر مهم باشد و زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. اشتباه نکنید قرار نیست درس زندگی و انتخاب همسر به شما بدهم.

منظور این است که قبل از انتخاب هر شغلی و بالطبع آن انتخاب رشته دانشگاه خوب فکر کنید و “مشورت” کنید. فرض من بر این است شما الان در مرحله اس هستید که انتخاب کرده اید که یک طراح وب سایت یا Web Designer شوید.

برای اینکه یک طراح وب سایت قابل شوید باید نکاتی را رعایت کنید؛ ویژگیهای خاصی را دارا باشید، پشت کار داشته باشید و اطلاعات خود را بروز نگاه دارید. اگر فردی بی حوصله هستید و با کلمه خلاقیت هم میانه خوبی ندارید من به شما انتخاب این شغل را پیشنهاد نمیکنم.

اما اگر فردی با اراده قوی، جستجوگر، خلاق و علاقه مند به طراحی و گرافیم هستید ورود شما را به قلمرو طراحان وب سایت خوش آمد میگوییم. مطالبی که در زیر به آنها اشاره میکنم صرفا تجربه های شخصی خودم و بعضی از دوستان و اطرافیان من هستند و هیچ سند علمی و محکمی برای اراده و اثبات آنها ندارم. اما اگر میخواهید در بازار پرتلاطم ایران حرفی برای گفتن داشته باشید خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنم.

راهی که شما در پیش دارید آموزش و یاد گیری نرم افزارها، زبانها و نکات زیر است :

۱-یادگیری HTML

2-یادگیری CSS

3-یادگیری JavaScript

4-یادگیری و آشنایی با نحوه کار کردن با نرم افزار DreamWeaver

5-یادگیری Photoshop و کمی هم Flash

6-آشنایی با استانداردهای طراحی وب سایت و بکارگیری آنها در طرحهای خود

۷-آشنایی با یکی از زبانهای برنامه نویسی (ASP، PHP، Asp.Net و…) و دیتابیس (Access،Sql،MySql)

8-آشنایی و استفاده از تکنولوژیهای جدید (در حال حاضر مانند jQuery،Mootools و . . .)

۹-آشنایی با نحوه کارکرد یک CMS(مانند Joomla یا WordPress) و نحوه ایجاد تغییرات در آن

۱۰- مطالعه، مطالعه، مطالعه و . . . .

۱۱- مشاهده نمونه سایتهای مختلف، ایده گرفتن و آشنا شدن با نمونه های بین المللی

راه سخت و طولانی به نظر میاید؟ درست است اما شما میتوانید در زمره بهترینهای طراحی وب سایت قرار بگیرید اگر که بخواهید. شما با دانستن و یادگیری این موارد میتوانید تمامی امور مربوط با ساخت یک وب سایت دینامیک را بصورت کامل در دست بگیرید و آنرا از ابتدا تا انتها پیش ببرید. البته به اینصورت نیست که اگر شما همه موارد بالا را ندانید کاری برای شما وجود نخواهد داشت، اما اگر میخواهید یک طراح وب سایت کامل و متخصص بشوید دانستن تمامی آنها ضروری به نظر میرسد.

نکته ۱: بهتر است در ابتدای کار فقط از طریق کدنویسی دستی و در یک نرم افزار ویرایشگر (مانندNotePad) کار رو شروع کنید و وقتی که به اندازه کافی با کدنویسی آشنا شدید آنگاه به سراغ نرم افزار بسیار قدرتمند DreamWeaver بروید.

نکته ۲: مرحله ۱۰ و ۱۱ واقعا مرحله مهمی است و شما باید اطلاعات بروزی داشته باشید و در جریان تازه ترین ها ی خود قرار بگیرید. میتوانید با دنبال کردن وب سایتهایی که در این زمینه وجود دارد اینکار را به خوبی انجام دهید (برای مثال من روزانه حدود ۳ ساعت از وقتم را اختصاص دادم به دنبال کردن مطالب جدید و به اشتراک گذاری آنها). این ۲ مرحله را باید از همان ابتدای کار خود شروع کنید و همیشه بدنبال دیدن بهترین ها باشید.

ذکر این نکته هم ضروری است که نیازی نیست شما تمامی این مراحل را طی کنید تا بتوانید وارد این حرفه شوید و میتوانید در همان سطحی هم که هستید پروژه هایی را دست بگیرید و انجام دهید (با زهم برای مثال من خودم وقتی که فقط دوره HTML را تمام کرده بودم اولین وب سایت را بصورت پروژه ای گرفتم و آن وب سایت هنوز هم بعد از گذشت چند سال بر روی اینترنت موجود است که با دیدن آن خنده ام میگیرد)

چگونه و از کجا شروع کنیم ؟

به نظر من هرکس با توجه به شناختی که از خود دارد باید اقدام کند. راههای مختلفی برای یادگیری وجود دارد، مانند شرکت در دوره های طراحی وب سایت، خواندن کتابهای آموزشی، یادگیری از روی خودآموزهای تصویری (ویدئویی)، دنبال کردن آموزشها از روی وب سایتها و . . . اما هرکس با توجه به وقت، توانایی و بودجه خود باید تصمیم بگیرد که کی و از چه طریقی آموزش را شروع نماید.

نکته : شما میتوایند با عضویت در فرومها و وب سایتهایی که در رابطه با طراحی وب سایت هستند و مشارکت در آنها به خود کمک کنید. سعی کنید بدنبال آموزش دادن بقیه باشید و بدنبال جواب سوالات آنها چراکه اینکار باعث میشود شما از هر کس دیگری بیشتر پیشرفت کنید. این مسئله شاید در حال حاضر برای شما عجیب به نظر برسد اما در هنگام یادگیری خود شما بیشتر و بیشر به مسئله مسلط میشود و جواب بسیاری از سئوالهای خود را نیز میابید.

یکی از بزرگتری مزیتهای این شغل این است که شما را خسته نمیکند و جنس کار آن باعث شادی و نشاط شما میگردد و شما میتوانید علاوه بر کارهایی که در شرکت و یا سازمان خود انجام میدهید به راحتی بصورت پروژه ای و آزاد برای خود و یا دیگر شرکتها کار کنید و درآمد مضاعف کسب نمایید.

نکته : در کنار نرم افزارهای فتوشاپ و فلش یادگیری و استفاده از نرم افزار بسیار قدرتمند Adobe Illustratorهم توصیه میشه، مخصوصا اگر در کشوری بغیر از ایران میخواهید کار کنید

اگر از مطلب فوق لذت برده اید آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • Twitter
 • FriendFeed
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • MySpace
 • RSS


۷۴ دیدگاه


 1. مصطفی
  ۲۹ مرداد ۱۳۸۸

  علامه بر آشنایی با این ابزارها همانطور که در متن هم نوشته بودید خلاقیت مهم است. بعد از آشنایی با ابزارها است که شما به جایی می رسید که برای طراحی سایت باید ایده ای داشته باشید. البته این به شرطی است نخواهید از جایی کپی کنید. من پیشنهاد می کنم به لیست فوق گذراندن یک دوره گرافیک مخصوصا در دوره های آزاد دانشکده هنر دانشگاه تهران اضافه شود.
  در ضمن در سیستمهای مدیریت محتوی، دروپال را هم فراموش نکنید.
 2. علی افخمی
  ۲۹ مرداد ۱۳۸۸

  بسیار خوشوقتم و خوشحال از این همه شرافت کاری و وجدان که در شما یافتم من را امید وار میکنید با این همه آموزش و مطلب که در اختیار عزیزان بیننده میگذارید و باید به شما و طراحان سایت تبریک بگویم که این همه همکاری در جهت اعتلای طراحی و خصوصاً طراحی سایت گام بر میدارید.من هم مثل شما همیشه دنبال مطالب جدید هستم و از هر آموزشی دریغ نمیکنم. و مانند من بسیارند که همیشه افسوس میخوریم چرا سایت ها ی خارجی و طراحان خارجی این قدر قوی و تمیز کارهای زیادی ارائه میدهند و لی در کشور هنر پرورمان این امر یک باخت بزرگ برای هنر مندان است بدین معنی که در ایران از بین هزاران طراح کسی به بلوغ هنری رسیده و سال ها ی عمرش را با خون دل ذره ذره به کوله بار هنریش افزوده ولی هنگام بهره برداری از علم و هنرش متوجه موجی نو و پرقدرت میشود که اورا در خود غرق ساخته و در این برحه حساس که موج نو باید از تجربیات او استفاده کنند میسر نمیشود در نتیجه موج پر انرژی بدون رهبری و کانال منطقی و درست از مسیر خارج شده و شروع به ساختار شکنی میکندتا جایی که هنرمند مجرب همیشه در ایران گوشه گیر میشود و از اشتراک تجربیاتش به عموم باز میماند، بسیار دیده ام در رشته های مختلف که این مورد عمومیت داشته حتی در ورزش قابل مشاهده است. این درد طراحان سایت را به زانو در آورده و نمیگذارد ایرانی با سایت هایش در جهان حتی درصدی رشد کند .این آموزشها و اشتراک گذاری های تجربه اساتید طراح و برنامه نویس اگر کانالی درست را پیدا کند که یقیناً میتواند پیدا کند ما بزودی شاهد سایت هایی آبرو مندانه و پیشرو در ایران باشیم که دیگر نوآموزانی مثل من دنبال یک مقاله آموزشی روزها ماهها شاید یک سال نگردیم. من ایمان دارم حرکت های نو و خوبی مثل انجمن ها و سایت های آموزشی بزودی درخشان و بالغ خواهند شد . البته اگر به جای دشمن پروری ایرانی که در خون ما هست با همه سایت ها و انجمن ها مهربان باشیم و از هر جنبش نرم افزاری مثل متن باز یا … استقبال شایسته داشته باشیم هم با عث رشد فنی ما میشود هم دیگران رمز پیشرفت جنبش های نرم افزاری خارجی ها همین است که از اشتراک تجربیات و اطلاعاتشان نمی ترسند چون به هم احترام میگذارند.آرزوی داشتن یک انجمن صنفی یا یک اتحادیه کارآمد و نه دولتی بروکرات که باعث سقوط طراحی سایت شود آرزوی همه طراحان سایت در ایران است به امید آن روز که آموزگارانی باشیم بدون تحقیر کردن نوآموزان نو سواد چون آنان آموزگاران فردایند.
 3. کامران
  ۲۹ مرداد ۱۳۸۸

  ممنون ار نکات تکمیل کننده شما
 4. کامران
  ۲۹ مرداد ۱۳۸۸

  علی جان همیشه با نظراتت ما رو شرمنده لطفت میکنی
  اما اینبار مسئله ای رو مطرح کردی که بدون شک دلیل اصلی تاسیس این سایت هستش و من به شخصه امیدوارم که بتونیم قدمی کوچک در راستای بالا بردن دانش نوآموزان و انتقال تجربه اندکمون به آنها داشته باشیم و به زودی شاهد وب سایتهای فارسی با کلاس جهانی باشیم.
  بسیار سپاسگذارم
 5. امیر
  ۳۰ مرداد ۱۳۸۸

  با تشکر از علی آقا برا ی اینهمه احساس وطن دوستی و لطف .
  نظرات دلسوزانه و مفید شما دوستان ما رو در ادامه این راه با انگیزه تر و راسختر میکنه.البته باید از دوست خوبم کامران به خاطر این مطلب بسیار مهم و مفید تشکر کنم.
  انتخاب هدف مهمترین مرحله در راه پیشرفته.با آرزوی موفقیت.
 6. مصطفی
  ۳۱ مرداد ۱۳۸۸

  سلام
  مطلب خوبی بود
  یادگیری همه این نکات زمان بره
  من ۱و۲و۳و۴و۹ رو بلدم
  چقدر بلدم من :دی
 7. کامران
  ۳۱ مرداد ۱۳۸۸

  مصطفی جان هرچقدر که بلد باشی مهم نیست، مهم اینه باید فکر کنی کم بلدی و به فکر یادگیری مطالب جدیدتر باشی. هر موقعی هم فکر کردی خیلی میدونی، بدون که تازه اول راهی و کارت داره سخت تر میشه
 8. سروش
  ۱ شهریور ۱۳۸۸

  ممنون عالی بود این نوشته
  میتونه به خیلی از سئوالات کسانی که میخوان تازه وارد این حرفه بشن جواب بده
 9. سعید
  ۱ شهریور ۱۳۸۸

  بسیار کامل و جامع
  ممنون از این پست بسیار کارآمد
 10. سیما
  ۳ شهریور ۱۳۸۸

  ممنون از توضیحات
 11. کامران
  ۳ شهریور ۱۳۸۸

  ممنون از لطف همه عزیزان. هر چی که هست وظیفمونه
 12. مریم
  ۳ مهر ۱۳۸۸

  مطالبتون خیلی خوب بود
  متشکرم
 13. مریم
  ۲۰ مهر ۱۳۸۸

  سلام
  دستتون درد نکنه واقعا کمک موثری بود الان شاید من یکسال دنبال این هستم از کجا شروع کنم از هر چی کمی یاد گرفتم ولی گیج بودم بدونم باید چه راهی رو برم خدا رو شکر که به شمابرخوردم واقعا ممنون
 14. کامران
  ۲۰ مهر ۱۳۸۸

  خدارو شکر
 15. حامد
  ۳ آبان ۱۳۸۸

  درود و سپاس
 16. پاناعلی
  ۹ آبان ۱۳۸۸

  اگه لطف کنید و سورس خوب هم بدهید خیلی خوب است . من خودم از http://www.w3schools.com یاد گرفتم ۳ مرحله اول رو که واقعا عالی بود .
 17. معین مجاور
  ۲۴ آبان ۱۳۸۸

  از نکات آموزنده ی شما سپاس گذارم
 18. hadiyeh
  ۷ آذر ۱۳۸۸

  mamnoon kheily amoozandeh va omidvar konnandeh bood.
 19. تبسم
  ۹ آذر ۱۳۸۸

  با اون قضیه ی داشتن ایده مافقم . مشکل من همینه قبل از هر چیزی.

  و واقعا ممنونم بابت وقتی که می ذارین تا اینجا اینقد به روز و مفید باشه. من می دونم خیلی راحت نیست با مشغله های کاری و اجتماعی امروز جمع بندی چیزهایی که بلدی اونم جوری که هر سطحی بتونن ازش استفاده کنن.
  خدا قوت
 20. کاوه
  ۹ آذر ۱۳۸۸

  ممنونم از این همه تلاشی که برای بالا بردن سطح علمی. به بظر من باید یه کمی هم شعور کاری خودمونو بالا ببریم. یه دیسیپلین منسجم که مارو در ادامه کار هدایت کنه. من خودم اکثر اینها رو بلدم ولی چقدر زیاده فرق بلد بودن تا مسلط بودن. خلاقیت در تمرین و استمرار در کار به وجود میاد.
  به امید روزی که همه ی ما تو کارامون به بالاترین سطح برسیم.
 21. کامران
  ۹ آذر ۱۳۸۸

  کاوه جان ممنون از توضیحاتت
 22. بهزاد اقبالی
  ۲۵ دی ۱۳۸۸

  بسیار بسیار سپاسگذارم دوست عزیز. بنده نیز به نوبه خود از جنابعالی کمال تشکر را دارم.امیدوارم در تمام عرصه های زندگی خود نیز موفق باشید.
 23. محسن
  ۱۵ بهمن ۱۳۸۸

  بنده به غیر از جاوا اسکریپت و فریم ورک های آن یعنی mootools & jQuery بقیه رو کار کردم
  البته اینها رو هم شروع کردم یادگرفتن
  از پایه گرافیست چاپ بودم و تو دیزاین کارم خوبه
  البته در php &mysql متوسط هستم
  در فلش و action script امکان نداره تو ایران کسی به من برسه چون حدود ۹ سال هست از فلش نسخه ۵ ماکرومدیا تا cs4 دارم کار می کنم
  ولی خدائیش بازار کار تو ایران خوب نیست
  چرا درآمد ما از فارغ التحصیل مثلا مهندسی عمران یا مکانیک یا معماری باید کمتر باشه ؟
 24. اعظم
  ۴ اسفند ۱۳۸۸

  من برنامه نویس vb.net هستم ، جدیدا به حرفه شما علاقه مند شدم، قبلا برای پروژه های دانشگاهی با DreamWeaver کار کردم، جواب خیلی از سوالهام رو تو این مطلب پیدا کردم، واقعا ممنونم که مسیر رو برام روشن کردین…
 25. بابک
  ۱۹ اسفند ۱۳۸۸

  خیلی ممنون ازاین کارزیباوآموزندتون.من دنبال یک همچنین مطالب مفیدوآموزنده ای بودم تااینکه خودم هم نمیدونم ازکجاوچطوری شما راپیداکردم امیدوارم بتونم بعنوان یک ایرانی وطن پرست با آموختن این مطالب مفید به کشورم ودیگرهموطنانم همانطورکه شماخدمت میکنیدمن هم خدمتی کرده باشم.
 26. مجید
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۹

  سلام
  مطالبتون واقعاً عالیه

  نظرتون درباره Microsoft Expression Web چیه ؟به کارکردن باهاش می ارزه یا نه ؟
 27. مهناز
  ۸ خرداد ۱۳۸۹

  سلام
  میشه لطف کنید بگین چی کار کنم علاقه ام به برنامه نویسی بیشتر بشه؟
 28. کامران
  ۸ خرداد ۱۳۸۹

  زوری که نیست مهناز جان ، اگر علاقه نداری نداری باید بگردی بدنبال چیزی که واقعا مجذوبت کنه
 29. آیدا
  ۱۴ خرداد ۱۳۸۹

  از مطالب جامع و کاملتون متشکرم، البته از توضیحاتتون فقط می خواستم برای تحقیق دانشگاهم استفاده کنم (با اجازتون)، ولی حالا که کامل خوندم می بینم بیشتر از یه تحقیق به دردم خورد…مرسی.امیدوارم همیشه برقرار باشید..
 30. مرجان
  ۱۶ خرداد ۱۳۸۹

  من به طراحی وب خیلی علاقه دارم . مراحلی را که شما مطرح کردید چند تای اولی را خودم یه مقداری کار کردم اما از لحاظ فتوشاپ کمی ضعیفم و فکر میکنم نتونم از لحاظ گرافیکی موفق باشم ولی به طراحی سایت خیلی علاقه درام و فکر می کنم بتونم طراح سایت خوبی بشم اما از جنبه فتوشاپی نه .حالابه نظر شما موفق می شم این کارو دنبال کنم؟
 31. کامران
  ۱۶ خرداد ۱۳۸۹

  ببین مرجان جان مهمترین کار یک طراح وب سایت ارائه یک قالب کاربر پسند و شیک و سبک هستش، پس اگر میخوای که موفق باشی سعی کن با نرم افزارهای گرافیکی آشنایی پیدا کنی اینطوری درصد موفقیتت بالاتر میره
 32. مرجان
  ۲۰ خرداد ۱۳۸۹

  مرسی از این که به سوال من جواب دادی.حالا باید به طور پیشرفته نرم افزارهای گرافیکی و دنبال کنم یا مقدماتی هم باشه کمکم میکنه؟
 33. کامران
  ۲۰ خرداد ۱۳۸۹

  اینکه نرم افزارها و زبانهای برنامه نویس رو در چه سطحی یاد بگیری و استفاد ه سطح شما رو معین میکنه اگر شخما در همه موارد معمولی باشید اون موقع یک طراح معمولی میشوید اگر همه رو در سطح پیشرفته فرا بگیرید طراحی با کلاس کار بالا و حرفه ای شناخته میشوید
  همه چیز به خود شما بستگی دارد
 34. مرجان
  ۲۲ خرداد ۱۳۸۹

  ممنونم شما کمک خوبی برای من بودید و سایت شما هم خیلی خوب مورد استفاده من قرار گرفت . مقداری از دودلی های من و برطرف کرد . امکانش هست که موسسه خوب با استاد خبره به من ممعرفی کنید تا این مراحل را طی کنم .در حد پیشرفته باشه. خیلی سپاس گذارم
 35. هومان
  ۲۵ تیر ۱۳۸۹

  مطلب عالیی بود واقعا…
  اما مشکل من اینه که تقریبا به غیر از موارد ۳ و ۷ همه موارد رو بلدم… فقط مشکلم اینه که چه جوری باید فایلهای یه وب سایت استاتیک رو به روی یک cms منتقل کنم…ای کاش میتونستم از طریق شما مشکلم رو حل کنم
 36. مونا
  ۲۸ مرداد ۱۳۸۹

  سایت خیلی خوبی دارید واقعا ممنون فکرنمیکردم همچین سایت فارسی خوبی پیداکنم یعنی با ناامیدی تو گوگل سرچ کردم اما حالا کلی امیدوار شدم وممنون از افراد خوبی مثل شما
 37. parak
  ۱۴ شهریور ۱۳۸۹

  ممنون از مطالب ارزشمندی که دراختیار عموم گذاشتید که استفاده کنندوبیاموزند من به نوبه خودم کمال تشکر را دارم و امید وارم در تمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشید
 38. سولماز
  ۲۵ مهر ۱۳۸۹

  مرسی خیلی سایت زیبایی دارین
 39. وحید
  ۱۳ آبان ۱۳۸۹

  خوب توضیحاتی که همه دادند خیلی خیلی کامل بود.دست همه درد نکنه فقط نکته ای که باقی می مونه اینه که ابزار ها و کار با ابزار ها وب سایت را نمی سازند بلکه خلاقیت یک فرد یا گروه است که باعث تولید کار های ناب می شود.
  ———————————————————————————-
 40. ELYAS
  ۲۱ آبان ۱۳۸۹

  مطلب ارائه شده عالی بود.من دانشجوی ترم ۳ IT هستم.چیز زیادی از طراحی سایت بلد نیستم .میشه کمکم کنید؟
 41. نگین
  ۱۳ آذر ۱۳۸۹

  در حال حاضر رو یه سایت شخصی” با تجربیات مفید خودم ” کار میکنم.

  ( خیلی تازه کارم ، دو ماهه که photoshop html scc dreamweaver flash یاد گرفتم )

  چند تا طرح اولیه هم برای خودم رو کاغذ کشیدم.

  مطالب سایتم شامل تجربیات سفری ، دکوراسیون منزل ، تجربیات و نکات بهداشتی و مطالب مختلف دیگه میشه .

  سوال اولم : میشه چند تا پیشنهاد برای اسم سایتم بدین که گویای همه مطالب فوق بشه ؟

  سوال دوم: چیکار کنم سایتم شبیه وبلاگ نشه ؟

  سوال سوم: سایت شیک و مشابه پیدا نمیکنم که بتونم ایده بهتری بگیرم. شما نمونه خارجی یا ایرانی خوب سراغ دارین ؟

  سوال چهارم: برای شروع کار دامین و هاست فیری گرفتم ، فکر میکنید برام مشکل ساز میشه ؟

  پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم.
 42. maziar
  ۲۵ آذر ۱۳۸۹

  سلام رفیق
  نظرتو راجع به microsoft expression web 4 ultimate
  حتما به من mail کن مرسی از زحماتت
 43. مانی
  ۲۰ دی ۱۳۸۹

  آقـــــــــــــــــــــــــــــا خیلی حال کردم با مطلب بالات…هنوز ۲ پاراگراف خوندم..انقدر خوشم اومد که سریع اومدم واست بنویسم دمت گرم…خیلی توپ شروع کردی…شیفته نوشتت شدم…دمت گرم بازم…راستش من میخوام از طراحی وب سایت درآمد داشته باشم…بی اندازه علاقه بهش دارم….نمی دونم موفق میشم یا نه..آخه رشته دانشگام هیچ ربطی بهش نداره..دندون می خونم…آخه چه ربطی به وب داره!!! ولی علاقه عجیبی دارم..واسه همین زیاد بلد نیستم از کجا شروع کنم…چی می خوام…چه جوری هست..کلی تحقیق کردم و تو سایتا چرخیدم…ولی زیاد چیزی گیرم نیومد که بتونم از پایه و اصولی بفهممش بازم ممنون..اگه شد یکم راهنماییم کن رفیق..
  خدا قوت…یا علی.
 44. ساحره
  ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

  ممنون به خاطر مطالب خوبتون.جواب خیلی از سوال هامو گرفتم.
 45. mahsa
  ۲۷ بهمن ۱۳۸۹

  salam plz ye site moarefi konid baraye yadgirie css az paie dar vaghe baraye kasi ke chizi azash nadoone.
 46. فرامرز
  ۵ اسفند ۱۳۸۹

  سایت شما سودمند بوده برای من نه از این جهت که مستقیماً خودآموزی رو از سایت شما خونده باشم بلکه یک آموزش HTML حدوداً ۶۰ صفحه ای خوندم که توی اون آدرس وبسایت شما نوشته شده بود و همین شد که مهمون وبسایتتونم شدم! متشکرم از این بابت اما بعضی از قسمتهاش برای من ِ مبتدی قابل فهم نبود مثلاً مفهوم ورژنی از ادیتور HTML رو خوب درک نکردم که عملاً چی هستش! شما مفهوم ادیتور HTML 4.0 رو مطرح کردین و من تجسم درستی از اون پیدا نکردم اما آیا یه چیزی شبیه به Dream weaver هست؟ و سوال دیگه ای که دارم اینه که حالا بعد از اون مقاله ی شما که مطالعه شد چی رو برای ادامه شروع کنم؟ اینرو هم بگم که چند کتاب الکترونیکی جدید در زمینه ی طراحی وب دانلود کردم که به زبان انگلیسیه و اینکه کلاً نمره ی انگلیسی که میتونم الان به خودم و در شرایط عملی بدم -۸- هستش!
  نظرتون برای ادامه ی راهم مهمه.
 47. ریحانه
  ۶ اسفند ۱۳۸۹

  سایت فوق العاده ای دارید خدا قوت فقط یه سوال دارم ممنون میشم اگه سوالم بی جواب نمونه من علاقه زیادی به داشتن یک وب سایت شخصی دارم و دوست دارم به صورت حرفه ای یاد بگیرم ولی اصلآ نمی دونم از کجا شروع کنم اول باید چه چیزی رو یاد بگیرم نمی دونم کلاس برم یا از کتاب و وب سایت ها یاد بگیرم همه مطالب سایت مفیدتون را هم دانلود کرده ام ولی فعلآ موفق به خواندن همه مطالب نشده ام الان دانشجوی ترم ۴ مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)هستم و تا حدی با c++،htmlوjavascript آشنایی دارم ولی نمی دونم بقیه راه را چگونه برم خواهش میکنم راهنماییم کنید بی نهایت ممنون امیدوارم همیشه تندرست باشید.
 48. کامران
  ۶ اسفند ۱۳۸۹

  ریحانه جان این مطلب و نوشتم که این سئوالها رو جوابگو باشم . به قول معروف گفتنی ها رو همین جا گفتم
 49. ریحانه
  ۶ اسفند ۱۳۸۹

  ممنون که جواب دادین ولی منظور من این بود که میشه فقط با خواندن کتاب های مختلف و مطالعه وب سایت های مفید در حد حرفه ای طراحی وب سایت را یاد گرفت یعنی خواندن و تمرین زیاد انجام دادن کافیه میشه با نداشتن مدرک معتبر یه کار تو این زمینه پیدا کرد یا داشتن مدرک لازمه.
 50. سپیده
  ۱۶ اسفند ۱۳۸۹

  سلام من چند تا سوال در زمینه این مطلبتون دارم اگه وقت کردید جواب بدید

  -۱از فتوشاپ چطور در طراحی وب استفاده می شود ؟ منظورم اینه که به چه منظوری ؟ و چطور یک آموزش کلی در این زمینه میشه پیدا کرد ؟ چه چیزهایی رو در فتوشاپ برای استفاده در طراحی وب سایت باید یاد گرفت ؟ من خودم فتوشاپ بلدم اما نمی دونم مورد استفادش در طراحی وب به چه طریقی هست

  ۲- همین سوال رو در مورد فلش دارم

  ۳-در مورد این تکنولوژی های جدید که فرمودید بیشتر توضیح بدید

  ۴- من کمی سی شارپ . دات نت و اس کیو ال خوندم و بلدم … اما فکر می کنم تا یه جایی به صورت عملی کار نکنم راه نمی افتم … کسی با این معلومات کارآموز می پذیره ؟

  ۵- این که می گن با سی اس اس جدول بندی بشه سایت به چه صورته؟
 51. nema
  ۲۸ اسفند ۱۳۸۹

  خیلی عالی است
  مرسی
 52. سمانه
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۰

  با سلام؛
  راستش من به دنبال یادگیری تخصصی هستم که بازار کار خوبی داشته باشه، البته چیزی از طراحی وب نمی دونم ولی به گرافیک خیلی علاقه دارم.
  کلا آگهی های استخدام طراحی وب بد نیست، به نظر شما برای من که هدفم بیشتر کسب درآمد تا پی گیری علاقه ،‌ می تونم تو این زمینه موفق بشم. و تا چه حدی می شه در آمد داشت تو این زمینه؟
  با تشکر از سایت خوبتون
 53. کامران
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۰

  شاید شما دست فروش باشی و ماهی ۳ میلیون در آمد داشته باشی شاید هم دکتر باشی و هیچ درآمدی نداشته باشی. تو هر کاری خبره باشی و راه و چاه و ارتباط برقرار کردن و بلد باشی میتونی موفق باشی و از همه مهمتر اینکه به کارت عشق بورزی و از اون خسته نشی
 54. سعید
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰

  بسیار عالی ممنون از شما دوست عزیز
  اگه در هر یک از این زمینه ها مرجع یا کتابی معرفی کنید که مورد تاییدتان باش ممنون میشم
 55. وحید
  ۱۱ تیر ۱۳۹۰

  شما چند سالتون بود طراحی سایتو یاد گرفتید
 56. behnam
  ۱ مرداد ۱۳۹۰

  سلام
  من می خوام بدونم اگه کسی بخواد به خاطر بول وارد این شغل بشه میتونه به هدفش برسه یا نه؟
  اگه کمک کنین ممنون میشم
 57. ارسلان
  ۸ مرداد ۱۳۹۰

  من سایت w3schools رو برای یاد گیری Html انتخاب کردم.
  بعد از html هم می خوام css یاد بگیر. اول باید css یاد بگیرم یا css3 ؟ فرقشون چیه؟ css پیش نیاز css3 هست؟ یا نه؟ چون در سایت w3schools هر ۲ وجود داره.
  راستی یاد گیری جاوا اسکریپت لازم هم یا بعد از html و css برم سراغ php؟
 58. ارسلان
  ۸ مرداد ۱۳۹۰

  یاد گیری xhtml هم مثل html لازمه ؟
 59. امیر سروری
  ۹ مرداد ۱۳۹۰

  ارسلان @ انتخابت که بسیار عالی بوده برای یادگیری از w3schools . بعد از یادگیری html می تونی بری سراغ css و ابتددا باید نسخع قدیمی رو یاد بگیری و سپس نسخه جدید یعنی css3 . البته از نظر دستوری فرق زیادی ندارند و یک سری توانایی جدید به Css اضافه شده است . یادگیری php و javascript هم بعد از این آموزش ها میتونه از شما یک فرد حرفه ای بسازیه . اما این نکته رو فراموش نکن که تا تبدیل شدن به یک حرفه ای راه بسیرا دشوار و طولانی در پیش رو هست و به همین سادگی ها نیست و پشت کار و کسب تجربه مهمترین عامل برای موفقیت است ;) lموفق باشی
 60. sam
  ۹ مرداد ۱۳۹۰

  salam vaghean matalebetoon mofid bod vali mikhastam begam age mishe bazam etelaate bishtari darmorede tarahi site va in namafzarhao … dar ekhtiyaram bezarid dar zemn man khodam ashege in karam va mikhastam begam age mishe addam konid va ya site hayiro k mitoonam tooshoon kar konam ya shera kat … bem begid mikham jedi bahatoon ertebat dashte basham mersi kheyli khoshhal msham age ghabool konid
 61. سروش
  ۸ شهریور ۱۳۹۰

  سلام
  من با HTML و CSS در سطح قابل قبولی آشنایی دارم و وب سایت های استاتیک ساده ای هم طراحی کرده ام. اما میخوام یه طراح وب کامل باشم. به نظر شما تا ۴ یا ۵ ماه دیگه میتونم وارد بازار کار بشم؟ مرسی
 62. it
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۰

  به نظر من برای شروع طراحی سایت http://www.w3schools.com
  بهترین گزینه است.
 63. زهرا
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۰

  سلام..واقعا ازتون ممنونم …سایتتون فوق العاده ست.
  من واسه تشکر از شما تا میتونم سایتتون رو به دیگران معرفی میکنم.
  اگر یه فروم یا یه faq واسه سوال و جواب هم میگذاشتین خیلی خوب می شد. چون من یه کمی سوال دارم.
 64. سحر دستی تاش
  ۳ مهر ۱۳۹۰

  خیلی ممنونم . واقعا عالی بود.
 65. مریم
  ۵ مهر ۱۳۹۰

  moteassefaneh dar kelasi sherkat kardam ke html ra dar arz e 2 saat tamam kard va php ra aghaaz kard va kamelan man ra gij karde va nemidanam ka css,php,script,html key va koja be dardam mikhorad?aya be kelase digari beravam az in sar dar gomi dar miayam?ya inke az manaabeae ketbi mitavanam khod amoozi dashte basham?
 66. Ali
  ۱۶ مهر ۱۳۹۰

  خیلی ممنونم;) من تازه می خوام Web Designing رو شروع کنم، فقط کمی HTML بلدم. امیدوارم با کمک و راهنمایی دوستانی مثله شما به جاهایی که می خوام برسم.
 67. لاله
  ۱۴ آبان ۱۳۹۰

  سلام واقعا لذت داشت خوندن مطالبتون… من رشته تحصیلیم هیچ ربطی به طراحی وب نداره… میخواستم بدونم از په مبحثی باید شروع کنم ؟ترتیب کتابهایی رو که باید بخونم رو میخواستم برام بگید…
 68. parisa
  ۲۸ آبان ۱۳۹۰

  سلام
  مرسی از مطالب ارزنده ای که دارین می شه لطفا بگید

  خطای “این سایت در حال ساخت است ” برای چیه؟

  :(

  مرسی
 69. روژ
  ۲۵ دی ۱۳۹۰

  سلام.واقعا خوشحالم که اینجا هستم .استفاده میکنم.ممنون از زحماتتون
 70. kasra
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۰

  آقا اگه من یه برنامه نویس وب یا طراح وب بشم در ماه چقدر میتونم پول در بیارم.فرض کن یه برنامه نویس نیمه یا تقریبا حرفهای باروزی ۸ ساعت کار خوب لطفا جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنید.با تشکر
 71. somayeh
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۱

  سلام . مرسی از اینکه به ادمای سردرگم کمک می کنید و اطلاعاتی که دارید در اختیار دیگران هم میزارید . مطالبتون خیلی کمک کننده بود . من می خواهم طراحی وب را یاد بگیرم اما نمی دانستم باید از کجا شروع کنم . فقط یه سوالم هنوز بی جواب مانده . اینکه کلاسهای وب جهاد دانشگاهی بهتره برم ؟ ( بخاطر مدرکش برای کار) یا کلاسهای اموزشگاه های خصوصی ؟ و اینکه تمام این چیزایی که گفتید با یک دوره اموزش در یک اموزشگاه تکمیل میشه ؟ یعنی از کجا بفهمیم که اون اموزشگاه خوبه یا بد ؟ ممنون می شم اگه کمکم کنید . psy_st@yahoo.com
 72. somayeh
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۱

  درامد و بازار کار طراحی وب چطوره ؟ خوبه این و به عنوان شغل شروع کنم ؟ راهنماییم کنید لطفا psy_st@yahoo.com
 73. somayeh
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۱

  به نظر شما فتوشاپ و یاد بگیرم یا طراحی صفحات وب یا تری دی مکس ؟ بازار کار و حقوق کدومش بهتره ؟ بین این۳ تا موندم ؟ کمکم کنید . ممنونم
 74. محمد
  ۸ مرداد ۱۳۹۱

  سلام

  جسارتا می خواستم بپرسم کلا چقدر وقت لازم هست که یک طراح وب سایت شد؟؟یک سال؟؟دو سال؟؟کمتر ؟بیشتر؟؟چقدر؟؟ با سپاس.دیدگاه خود را بنویسید