مقایسه کتابخانه های جاوا اسکریپت

سه شنبه, ۲۶ام آبان , ۱۳۸۸ | ۱ دیدگاه

با توجه به رشد فزاینده استفاده از کتابخانه های جاوا اسکریپت شاید برای شما این سئوال پیش آمده باشده که واقعا استفاده از کدام کتابخانه بهتر و کارآمد تر است. کتابخانه هایی مانند :jQuery، Mootools، Prototype و . . . در شکل زیر میتوانید مشخصات عمومی مانند حجم هر کتابخانه، سرعت؛ نحوه نصب و فراخوانی و  . . . را مشاهده نمایید و برای خودتان آنها را مقایسه کنید. البته استفاده از jQuery  در بین طراحان سایت بسیار جا افتاده تر از بقیه کتابخانه ها میباشد اما چه بسا شما بتوانید با توجه به جدول زیر و دیگر مواردی که در این صفحه آمده است به نکات ریز و مفیدی دست پییدا نمایید. مابفی این مقایسه ها در مواردی مانند : Classes, Ajax, Events, Transitions, Effects, DOM Filtering , DOM Readyو DOM Basics میباشد.

Be Sociable, Share!


۱ دیدگاه


  1. مجيد
    ۱۶ بهمن ۱۳۸۸

    کتابخانه های MoTools کلاس رو ساپورت می کنند ، ولی به جاوا اسکریپت نزدیک تر هستند اما jQuery کلاس رو ساپورت نمی کنه ولی بیشتر شبیه کد نویسی های معمول هست در نتیجه ساده تر !

    ولی می شه این دو کتابخانه رو با هم ترکیب کرد ،‌ در نتیجه شما می تونید Jquery رو Object Oriented کار کنید !‌‌ 🙂

    شاید به حجم Core های این دو فکر کنید ! اما به حجم Core کتابخانه MoTool در حد حجم یه پلاگین jQuery هستش . پس زیاد نگران نباشید .دیدگاه خود را بنویسید