معرفی کتابخانه های متحرک ساز جاوا اسکریپتی

یکشنبه, ۲۳ام خرداد , ۱۳۸۹ | ۱ دیدگاه

اکثر شما با نام جاوا اسکریپت و جی کوئری آشنا هستید و احتمالا میدانید که جی کوئری یکی از کتابخانه های جاوا اسکریپت به حساب میرود و اگر از آن دسته از افرادی باشید که خودآموزهای این وب سایت را دنبال مینمایید با قابلیتهای جی کوئری طی مثالها و آموزشهای مرتبط با آن آشنا شده اید. اما قدرت جاوا اسکریپت در همین جا ختم نمیشود و تعداد بسیار زیادی فریم ورک کمتر شناخته شده و یا ناشناخته وجود دارد که بعضا توانایی های بسیار بالایی دارند. مقوله استفاده از انیمیشن و حرکت در وب سالهای زیادی است که نگاهها را به خود معطوف ساخته اما محدودیتهایی که در این زمینه وجود دارد سئوالات و ابهاماتی را برای بسیاری از دارندگان وب سایت مطرح کرده است. اما با ورود به وب ۲ و پیدایش فریم ورکهای جدید با قابلیتهای بسیار بالا کم کم این مسئله به سوی حل شدن پیش میرورد. هم اکنون شما وب سایتهای زیادی را میابید که در نگاه اول این فکر در شما بوجود می آید که به خاطر حرکت حتما در این وب سایت از فلش استفاده شده است . این دیدگاه در میان کاربران عادی بیشتر است. البته برخی از این کتابخانه ها فقط در محیط HTML 5 قابل اجرا میباشند. به این معنی که شما برای مشاهده آنها باید مرورگری با قابلیت تفسیر HTML 5 را نصب داشته باشید.

از امروز قصد دارم فریم ورکهایی که جدید و ناشناخته هستند را به شما معرفی کنم تا شاید شما بتوانید در آثار و طرحهای خود از آنها استفاده ببرید و وب سایتهای فارسی متفاوت تری را نسبت به قبل داشته باشیم :

Brust Engine

این موتور متحرک ساز (Animation Engine) متن باز مخصوص فایلهای وکتور بیس میباشدو تحت HTML نسخه ۵ اجرا میشودBrust مخلوطی از قدرت نرم افزارهای فلش و After Effect میباشد و بصورت لایه لایه کار میکند و از فریم ورک جاوا اسکریپتی بسیار سبکی استفاده مینماید به این معنی که کاربران شما برای مشاهده انیمیشن ها کمترین زمان انتظار را در پیش روی خواهند داشت.

نمایش دمو ۱

نمایش دمو ۲

Be Sociable, Share!


۱ دیدگاه


 1. حسين
  ۵ تیر ۱۳۸۹

  سلام
  آقا این آموزش jquery تموم شد؟
  یه درخواستی که داشتم اینه که اگر خواستید سری بعدی آموزش ها رو شروع کردید، از خود آژاکس شروع کنید و اینکه مثلا چه کار کنیم که یک تگ div خودش به صورت خودکار بروزرسانی بشه….یا وقتی روی یک لینک کلیک کردیم کل قالب دوباره بارگذاری نشه و فقط بدنه اصلی مطالب تغییر کنه….
  باتشکر
  موفق باشیددیدگاه خود را بنویسید