معرفی سایتهای دانلود عکس (برای طراحان)

شنبه, ۲۶ام دی , ۱۳۸۸ | ۱۲ دیدگاه

بخش بزرگی از کار طراحی(منظور همه نوع طراحی) توسط عکس ها پوشش داده میشه و بیشتر سعی میشه جلوه های بصری طرحهای زده شده بیشتر باشه تا جلوه های نوشتاری، چرا که رساندن پیغام توسط تصویر بسیار حائز اهمیت میباشد. شاید متون شما را کسی با دقت نخواند اما مسلما چشم اکثر کاربران و مشتریان شما به عکسها خواهد افتاد. انتخاب عکس مناسب با موضوع طرح و نوع آن بسیار با اهمیت و البته پیچیده است و خیلی وقتها پیش آمده که برای پیدا کردن عکس مناسب خود دچار مشکلات بسیاری شده ایم. امروز قصد دارم چندین وب سایت که کار آنها تهیه و تدارک و جمع آوری عکسهای مناسب است. البته استفاده از عکسهای مجانی هم قانون خودش را دارد و بعضا استفاده از آنها را در بعضی کارها و بعضی سایتهای بخصوص غیر قانونی اعلام میکنندو البته برای ما که در ایران زندگی میکنیم این موضوع و نقض آن زیاد مشکل ساز نخواهد شد اما اگر برای مشتریانی کار میکنید که دارای بازار جهانی هستند حتما قوانین Copy Right را برای آنها رعایت کنید، چرا یک عکس میتواند جریمه ای چند هزار دلاری در پی داشته باشد.

۱- Stock.xchng

شاید معروفترین سایت در زمینه عکسهای استاک (مجانی) وب سایت sxc باشد و به احتمال قوی شما هم نام انرا شنیده اید و از آن استفاده کرده اید. بزرگترین مزیت این وب سایت موضوعیت و دسته بندی بسیار عالی و ریز آن میباشد که پیدا کردن عکس مناسب را برای شما بسیار آسان و راحت کرده است. بیش از ۳۵۰۰۰۰ عکس که توسط بیش از ۳۰۰۰۰ عکاس در این وب سایت جمع آوری شده است نشان از محبوبیت و مقبولیت این سایت بسیار خوب دارد. این وب سایت لهستانی است و در سال ۲۰۰۱  طراحی و تاسیس شده است.

۲-FreeRange Stock

هدف دارندگان این وب سایت ایجاد بانک عکسی برای استفاده های تجاری و غیر تجاری در کنار همدیگر است. البته پایه و اساس عکیسهای این وب سایت بر اساس کیفیت است، نه کمیت و این باعث شده است تعداد بسیار زیادی عکس در این سایت موجود نباشد اما همگی عکسها دارای کیفیت بالا و قابل قبولی هستند. تمامی عکسها دارای تگ (tag) هستند و این موضوع جستجو در این سایت را آسنتر کرده است.

۳-MorgueFile

یکی از قدیمیترین وب سایت ها در زمینه عکس که توسط بسیاری از طراحان معروف و حرفه ای به آن اشاره شده است. این وب سایت از سال ۱۹۹۶ شروع به فعالیت نموده است و تا کنون بیش از ۲۰۰۰۰۰ عکمس در آن آرشیو شده است. یکی از مزیت های این وب سایت موتور جستجوی بسیار قدرمتد آن میباشد که شما میتوانید نتایج را بر اساس مشخصه های بسیار زیادی جدا و دسته بندی نمایید  و به بهترین نتیجه برسید.

در زیر آدرس ۷ وب سایت دیگر که در این زمینه میتوانند کمک حال شما باشند را آورده ام. امیدوارم که لذت ببرید :

۴-deviantART’s Stock Images section

۵-Free Media Goo

۶-openphoto.net

۷-Flickr

۸-Stockvault

۹-Pixel Perfect Digital

۱۰-Everystockphoto


Be Sociable, Share!


۱۲ دیدگاه


 1. MP
  ۲۶ دی ۱۳۸۸

  کامران جان ویکی پدیا هم یک سایت زده برای عکس:
  fOtOpedia.com
 2. کامران
  ۲۶ دی ۱۳۸۸

  ممنون از معرفی این سایت
 3. رضا
  ۲۶ دی ۱۳۸۸

  دستت درد نکنه کامران جان .
  سایت اپرا هم هر چند زیاد تخصصی نیست و تازه هم از فی*لتر در اومده ولی عکس های جالبی هم بعضیا توش پیدا میشه
  my.opera.com/community/photos
 4. کامران
  ۲۶ دی ۱۳۸۸

  ممنون رضا جان
 5. علیرضا
  ۲۷ دی ۱۳۸۸

  مثل همیشه عالی بود. ممنون 6. […] منبع:http://www.ittutorial.ir/?p=2128 […] 7. […] ITTutorial   دریافت سایتهای طراحان عکس مخصوص […]
 8. امیررضا
  ۱ فروردین ۱۳۸۹

  من که از وقتی با سایت شما آشنا شدم بدجور دلباختش شدم
  هر مطلبش از مطلب قبلیش بهتره
  موفق باشید
 9. مهدی
  ۱۶ شهریور ۱۳۸۹

  سلام کامران جان فکر کنم یک وب سایتی هست که غول دایرکتوری های عکس واسه گرافیست هاست. http://www.shutterstock.com بیش از ۱۲ میلیون عکس تو دایرکتوریش داره
 10. **!!!..ف...!!!**
  ۲۶ آبان ۱۳۸۹

  سلام
  ممنون میشم به معرفی یه سایت خوب برای قالبهای جذاب رایگان بپردازین خیلی بهش احتیاج دارم…
 11. **!!!..ف...!!!**
  ۲۶ آبان ۱۳۸۹

  البته برای قالب وبلاگ پرشین بلاگ
 12. صمد
  ۵ مرداد ۱۳۹۱

  عالی بود ممنون ……………… اردبیـــــــلدیدگاه خود را بنویسید