لوگوهایی با پیامهای مخفی

چهارشنبه, ۸ام مهر , ۱۳۸۸ | ۳۷ دیدگاه

فعلا بازار لوگو در itt  داغه و ید ندیدم که این پست بسیار جالب رو بزنم که شاید طرحهای که قرار هست توسط شما طراحی بشه دستخوش این پست قرار بگیره. لوگو باید بغیر از ظاهر زیبا، نتاسب رنگ و  . . . پیغامی رو هم به بازدید کننده برسونه و برای کاربران و بازدیدکنندگان یادآور و به خاطر آورنده یک برند و مارک تجاری باشد. اما بعضی از لوگوها آنقدر زیرکانه طراحی شده اند که بغیر از تمام موارد بالا پیغامی را بصورت مخفیانه (منظور این است که در نگاه اول شاید متوجه این پیغام نشوید و حتما نیاز به نگاه دقیق تری خواهد بود) به شما برساند. در زیر لوگوی چند شرکت معروف که بعضی از آنها را حتما دیده اید اما تا کنون توجه نکرده بودید که در آنها پیامی نهفته است را برای شما آورده ام. به امید اینکه در لوگوهایی که برای ما طراحی میکنید همچنین ظرافتی را بکار ببرید :

۱-Big 10

اگر در این لوگو دقت کنید میبینید که عدد ۱۱ در آن مشاهده میشود در حالیکه این شرکت با نام BIG 10 گویای آن است که شامل ۱۰ عضو میباشد، اما چند سال پیش که تعداد اعضائ اصلی این شرکت به ۱۱ افزایش یافت آنها این جرکت زیرکانه را در لوگو انجام دادند تا تغییری در نام شرکت بوجود نیاورند

۲-Goodwill

شرکت GoodWill نهادی غیر دولتی در آمریکای شمالی است که فعالیت اصلی آن کمک به افراد کم بضاعت میباشد و اگر دقت کنید میبینید که حرف اول این شرکت یعنی g بصورت یم Happy Face در لوگو نمایان است که هم نشان دهنده حرف اول اسم شرکت است و هم اینکه میخواهد بگوید ما افراد را شاد میکنیم.

۳-Sun Microsystems

شرکت سان برای همه شما نام آشنا و شناخته شده است، اگر شما به شمایلی که حالت مربع دارند دقت کنید میبینید که ار هر چهارگوشه این مربع آنرا بخوانید کلمه SUN را خواهید دید.

۴-Amazon

با شرکت آمازون هم حتما آشنا هستید. آیا تا کنون به آن فلشی که در زیر کلمه آمازون آمده است فکر کرده اید که چه منظوری را میخواهد به شما برساند؟ این خط ۲ منظور دارد، اول اینکه اگر دقت کنید میبینید که شروع این فلش از کاراکتر a و پایان آن کاراکتر z میباشد و این بدین معنی است که ما تمامی نیازهای شما از a تا z را فراهم میکنیم و همچنین شما میتوانید یک لبخند را نیز در آن مشاهده نمایید که به منظور لبخند رضایت مشتریان این شرکت میباشد.

۵- Toblerone

به احتمال زیاد با شکلات تابلرون آشنایی دارید و مزه آنرا چشیده اید. خرسی که  در لوگو و در سایه کوه پنهان است نماد شهر برن سوییس جایی که این تولید میشود است.

۶-Baskin Robbins

احتمالا نمایندگی های این بستنی را در تهران دیده اید، البته این ایده شاید در کشور ما فعال نباشد اما با نگاهی دقیق تر مشاهده میکنید که عدد ۳۱ با رنگ صورتی در این لوگو مخفی است و این عدد  نشانگر این است که این کمپانی ۳۱ طعم بستی برای ۳۱ روز ماه برای شما فراهم میکند !

۷-FedEx

یکی از معروفترین شرکتهای پستی در جهان، فلشی که در بین حروف E و X میبینید به منظور این است که این شرکت دارای سرعت و دقت در رساندن محموله ها بدست صاحبانش است.

۸-Hope for African Children Initiative

این سازمان غیر دولتی در کارهای خیرخواهانه برای کودکان آفریقایی فعالیت میکند و در نگاه اول نگاه به این لوگو تداعی گر نقشه آفریقاست اما با نگاه دقیق تر متوجه میشود که ۲ نفر رو در روی یکدیگر ایستاده اند که یکی از آنها کودک آفریقایی و دیگری احتمالا فردیست که به او میخواهد کمک کند

۹-Milwaukee Brewers

این لوگو برای تیم بیس بالی است که شما در لوگو حروف b و m را مشاهده میکنید اما این دو حرف تشکیل دهنده دستکش بیس بال نیز هست.

۱۰-Northwest Airlines

قدیمی ترین شرکت هواپیمایی آمریکا لوگوی بسیار زیرکانه ای دارد، شما در دایره ای سمت چپ هم میتوانید حرف N و هم حرف W را ببینید که اول North و West هستند اما با کمی دقت میبینید که فلشی که در در سمت چپ و بالای این دایره میبینید اشاره به سمت شمال غربی دارد که اسم این شرکت میباشد.

امیدوارم که لوگوهای فوق جرقه هایی را در ذهن های شما بزند و بتوانید از آنها مخصوصا در مسابقه ما استفاده کنید

پستهای مرتبط :

مسابقه بزرگ طراحی لوگو (با جوایز ویژه)

جدابترین لوگوهایی که تا کنون دیده اید

Be Sociable, Share!


۳۷ دیدگاه


 1. محمد
  ۸ مهر ۱۳۸۸

  میشه بگید چرا این مطلب با پست حضرت والا مو نمی‌زنه ؟
  http://mumboumbo.ir/1388/07/04/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%A7/
 2. محمد
  ۹ مهر ۱۳۸۸

  منظورم از “مو نمی‌زنه” کپی برداری نبود ها ( اینو گفتم که بعدا نگین منظورم همچین چیزی بود ).ولی مسلما ایده‌ی این دو مطلب که تا حد زیادی هم شبیه هم هستند از یک وبلاگ انگلیسی زبان برداشت شده.بد نیست منبع اصلی رو معرفی کنید.
 3. کامران
  ۹ مهر ۱۳۸۸

  حق با شماست جفتمون از یه مرجع ترجمه رو کردیم،
  من همه مراجع رو در صفحه لینکهای مفید گذاشتم و توی پستها نمیزنم منبع رو
 4. علی
  ۹ مهر ۱۳۸۸

  عالی بود | کارتون حرف نداره 5. […] ۴- لوگوهایی با پیامهای مخفی […]
 6. مهدی
  ۱۰ مهر ۱۳۸۸

  سلام
  جدا خوب بود ،لذت بردم.
 7. سالار
  ۱۰ مهر ۱۳۸۸

  با ۸ و ۱۰ حال کردم.مرسی!
 8. گرافیست
  ۱۴ مهر ۱۳۸۸

  بسیار جالب بود.
  خلاقیت یعنی این…
 9. nhhhhh
  ۱۵ مهر ۱۳۸۸

  عالی بود | کارتون حرف نداره
 10. omidyass
  ۱۹ مهر ۱۳۸۸

  ایول
  عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 11. مهدی
  ۲۲ مهر ۱۳۸۸

  عالی بودن.
  مرسی
  و خسته نباشی
 12. ناجي
  ۱۹ آذر ۱۳۸۸

  خیلی عالی بود .
  مرسی
 13. hamid
  ۶ بهمن ۱۳۸۸

  ایول خیلی حال کردم با این پسستون عزیز
  عالی بود
 14. آرش
  ۱۱ بهمن ۱۳۸۸

  خیلی باحال بود پسررررررررررر
  دمت گرم
 15. zeus soft
  ۱۲ بهمن ۱۳۸۸

  خیلی جالب بود
  خوشحالیدیم. 16. […] لوگو شرکت Fedex به معروفیت رسید. قبلا در پستی با عنوان لوگوهایی با پیامهای مخفی به این لوگو نیز اشاره کرده بودیم. از دیگر اثرات معروف […] 17. […] لوگو شرکت Fedex به معروفیت رسید. قبلا در پستی با عنوان لوگوهایی با پیامهای مخفی به این لوگو نیز اشاره کرده بودیم. از دیگر اثرات معروف […]
 18. محسن محمدی
  ۲ اسفند ۱۳۸۸

  اگر امکان داره، لینک مرجع رو بذاری، ممنون
 19. پری
  ۲۵ فروردین ۱۳۸۹

  جالبه .امیدوارم جالب ترم بشه
 20. بهاران
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹

  مفید قابل تامل و در خور توجه بود مرسی
 21. حنا
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹

  بسیار جالب بود. از خوندنش لذت بردم. مرسی
 22. arash
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۹

  این چرا بهم ریخت قیافه اش ؟؟
 23. سعید
  ۴ تیر ۱۳۸۹

  میتونم بگم دمت گرم
 24. آرش57
  ۱۵ تیر ۱۳۸۹

  واقعا که باید به شما ها خسته نباشید گفت من که خیلی لذت بردم .
  این پیام رو برای کسانی میگذارم که ایراد به این میگیرن میگن کپی کردین …جواب :کپی کردن و در اختیار دیگران گذاشتن خودش یه هنره شما هم که ایراد میگیرین اگه مطالبی را از جایی کپی کنید و در دست رس مردم قرار بدین ممنون میشیم چون همه نمیتونن یه همه جا سر بزنن و اینگونه مطالب رو بخونن الته ذکر منبع هم کار خیلی خوبیه)
  با تشکر از مدیریت محترم سایت
 25. طراحی وب سایت
  ۲۴ تیر ۱۳۸۹

  سلام
  عالی بود به نظر من کارتون حرف نداره…
  ممنون:)
 26. فرهنگ
  ۲۵ تیر ۱۳۸۹

  ممنون واقعا خوب بود…دیدگاه خود را بنویسید