سایتی بسیار قدرتمند در ارائه آمار سایت(Statistic)

شنبه, ۷ام شهریور , ۱۳۸۸ | ۳ دیدگاه

اگر شما هم مدیر سایت یا وبلاگ باشید آمار و اطلاعات بازدیدکنندگان سایت شما حتما خیلی برای شما دارای اهمیت هست. در این زمینه همه ما سایتهای وبگذر و پرشیت استت را میشناسیم.  و اگر هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید شاید از افزونه WordPress Stat استفاده میکنید.اما سئوالی که همیشه برای من مطرح اسه اینه که این آمار ها پقدر دقیق هستند و یک ادمین تا چه اندازه میتواند برروی آمارهای ارائه شده توسط آنها آنالیز، تصمیم گیری  وعمل نماید.

جدا از وب سایتهای فارسی  اشاره شده در بالا وب سایتهای انگلیسی زبانی هم هستند که شاید شما از سرویسهای آنها استفاده میکنید. سایتهایی مانند SiteMeter, Stat Counter,Google Analyzer و . . .سایتهایی معروف در زمینه ارائه آمار و ارقام و اطلاعات مربوط به سایت میباشند. اما من به شخصه  آمارهای هیچکدام از این سایتها رو بصورت کامل نتونستم قبول داشته باشم و همواره ایرادهایی زیادی رو در آنها مشاهده میکردم. تا اینکه با سرویسی جدید با نام Get Clicky آشنا شدم و برای امتحان و ارزیابی در آن ثبت نام کردم و همانطور که آیکون آنرا در سمت راست سایت و در سایدبار مشاهده مینمایید شروع به استفاده از این سرویس فوق العاده و حرفه ای کردم. نکات مثبت بسیار زیاد و امکانات فوق العاده ای در این سیستم آمارگیر وجود داره که متاسفانه استفاده از بسیاری از آنها رایگان نمیباشد و باید برای استفاده از این امکانات از ورژن اولیه به ورژن های بالاتر آن ارتقاء دهید .

این وب سایت دارای ۵ سطح مختلف پنل میباشد که شما میتوانید با توجه به نیاز خود و در صورتیکه میدانید پرداخت این هزینه برای شما اثربخشی و بهره وری به بار خواهد آورد اکانت رایگان خود را به سطوح بالاتر ارتقاء دهیدو در شکل زیر سطول مختلف و پلنهای آنرا متوایند مشاهده نمایید :

همانطور که در عکس مشاهده میکنید اکثر امکانات اصلی سایت در پلن رایگان سایت غیر فعال هستند. البته برای اینکه بتوانید طعم و مزه این امکانات فوق العاده را بچشید برای یک ما و بصورت آزمایشی میتوانید از آنها استفاده نمایید. برای مثال مشاهده میکنید که در سرویس رایگان شما فقط آمار و اطلاعات مربوط به یک وب سایت را میتوانید در منترل پنل خود داشته باشید و این آمار و اطلاهات فقط برای ۳۰۰۰ بازدید روزانه لحاظ میشود و دز صورتیکه آمار وب سایت شما بالاتر باشد آمار مورد نظر لحاظ نخواهند شد. و میتوانید مشاهده نمایید که این عدد برای سرویس Blogger تعداد۳ عدد سایت و روزانه تا سقف ۱۰۰۰۰ بازدید میباشد.

در قسمت بعد (Data history) مشاهده مینمایید که اطلاعات برای سرویسهای مختلف تا چه مدت در دیتا بیس این سرویس حفظ میشوند.و یا در قسمت (Spy) که نمایشگر زنده بازدیدکنندگان سایت شما میباشد و به شکل زیبایی کار میکند که متاسفانه در پلن رایگان فعال نیست (البته میتوانید بصورت آزمایش آنرا تجربه نمایید)در مجموع این وب سایت دارای قابلیتها و امکانات فوق العاده زیادی میباشد که میتواندی بصورت رایگان آنها را آزمایش کنید. در زیر جدولی را مشاهده میکنید که توسط خود این سایت تهیه شده است و امکانات خود را با امکانات سایتهای معروف آمارگیری مشخص کرده است. البته شاید با دیدن این جدول متوجه بسیاری از تفاوتها و فرق های بین این سرویس با بقیه سرویس ها نشوید اما استفاده از این سرویس را به همه وب مستر ها و ادمین های عزیز توصیه میکنم، مخصوصا که اگر توانایی پرداخت آنلاین برای ارتقاء به سرویس های بالاتر را داریت :

همچنین میتوانید بعضی از کاربران این سایت را در شکل زیر مشاهده نمایید

ورود به سایت

همچنین میتوانید بصورت آنلاین دمویی از این وب سایت و خدمات آن مشاهده نمایید.

Be Sociable, Share!


۳ دیدگاه


 1. یک فتحی
  ۲۶ شهریور ۱۳۸۸

  کلیکی یک سرویس جدید است؟!!
  من به شخصه فکر کنم یک سال و نیم باشد که در گت کلیکی عضوم 🙂
 2. کامران
  ۲۶ شهریور ۱۳۸۸

  حالا مثلا گفتم
  جو دادم بهش
 3. سینا
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۰

  بسیار بددیدگاه خود را بنویسید