ساخت پس زمینه Abstract در فتوشاپ

سه شنبه, ۸ام بهمن , ۱۳۸۷ | ۱۴ دیدگاه

همانطوری که در بالا مشاهده میکنید امروز قصد دارم نحوه ساختن پس زمینه با استفاده از عکس+براش+شیپ+ماسک رو آموزش بدم. برای شروع کار لازم هست که شما عکس این طوطی و پس زمینه Texture  را از اینجا دانلود نمایید :

عکس طوطی

پس زمینه

عکس پس زمینه را داحل فتوشاپ نمایید و آنرا ۹۰ درجه از طریق منوی Image>Rotate Canvas>90°CW بچرخانید.شما باید شکلی مشابه شکل زیر داشته باشید :

عکس طوطی دا در داخل این سند باز کنید و آنرا بقدری تغییر سایز دهید که متناسب با اندازه صفحه شما شود (نکته : شما میتوانید از هر عکسی در این مرحله استفاده نمایید اما بهتر است از عکسهایی که از طیفهای رنگی زیادی برخوردار هستند استفاده نمایید). شما باید با عکسی مشابه عکس زیر برسید :

اما به قسمت اصلی کار که پاک کردن حاشیه های دور طوطی و جدا کردن خود طوطی است میرسیم. شاید شما توسط ابزار Magic Wand Tool و Earaser حاشیه ها و قسمت های اضافی را پاک میکرده این اما راهی که امروز قصد استفاده از آنرا داریم Mask میباشد . ترتیب کار به اینصورت است :

لایه ای که طوطی در آن قرار دارد را انتخاب نمایید و ار قسمت پایینAdd layer mask را بزنید. اگر شما ماسک را انتخاب کنید و با رنگ سیاه داخل آنرا رنگ نمایید آن قسمتی که رنگ میکنید محو و نا پدید میشود. بصورت پیش فرض ماسک شما سفید است و  در نتیجه همه چیز قابل رویت است. رنگ Forground را سیاه انتخاب نمایید و مطمئن شوید که ماسک انتهاب شده است نه لایه، اکنون ابزار براش را انتخاب نمایید و یم براش دایره ای با ۸۰% hardness و diameter معادل ۳۰ را انتخاب نمایید .البته این برای شروع کار است و در حین کار مجبور هستید با توجه به ناحیه این کا در آن کار میکنید اندازه براش را توسط کلید های [ و ] بزرگ و کوچک نمایید. حالا تمام قسمتهای دور طوطی را براش کنید تا محو گردد.توجه کنید هر جا که لازم است به اندازه کافی روی عکس زوم نمایید تا بهتر بتوانید اضافات را پاک کنید. در وحله اول کار سختی به نظر میرسد اما با تمرین مطمئنا به روش مورد علاقه شما برای حذف ضایعات میگردد. نتیجه کار به اینصورت خواهد بود :

از اینجا به بعد مرحله Manipulation یا دستکاری در عکس شروع میشود. کاری که میخواهیم انجام دهیم این است که توسط ابزار های براش، شیپ و پترن اجزایی به زیر لایه طوطی اضافه کنیم. شما میتوانید نوع براشها و . . . را خودتان انتخاب نمایید.

براش شروع میتوانید پک براش watercolor brushes را از این آدرس دانلود نمایید و آنرا نصب نمایید. تمامی افکتهایی که میدهیم در لایه ای جداگانه و در زیر لایه طوطی باید قرار بگیرد .

نکته مهم این است که برای استفاده از این براشها رنگهای هر براش را از رنگهای پر های طوطی استفاده نمایید و توسط کلید های CTRL+T جهت براشها را متناسب با جهت بدن طوطی هماهنگ سازید . برای شروع با استفاده از براش های watercolor brushes و رنگ قرمزی که ار دم (؟) طوطی نمونه برداری کردم به این شکل در آمد :

این کار را میتوانید چند بار و با براشهای متفاوت و رنگهای متفاوت (که از بدن خود طوطی انتخاب کرده این انکام دهید) :

اکنون این براش splatter brushes را دانلود نمایید و چند تکه از آنرا در لایه ای جدید اعمال نمایید مشابه شکل زیر (تمام مراحل در لایه جداگانه) :

در این مرحله لازم است تا عکسی از یک جنگل سر سبز را وارد سند فوق کنیم . عکس را از اینجا دانلود نمایید و آنرا داخل سند و در زیر تمام لایه های براش قرار داده و با تغییر سایز آن به انداریه مناسب آنرا آماده مرحله بعد نمایید.مطابق شکل زیر :

مانند مرحله ای که توسط ابزار ماسک اضافات را پاک کردیم در این مرحله نیز همان کارها را انجام دهید تا به شکلی مشابه شکل زیر برسید :

بقیه مرحل هم مانند مراحل بالاست و میتوانید توسط ابزار Shape و Pattern و مشابه عکسهای زیر و یا دلبخواه لایه های مورد نظر را اضافه نمایید.

از اینحا میتوانید فایل psd را دانلود نمایید :

Be Sociable, Share!


۱۴ دیدگاه


 1. سعید
  ۹ بهمن ۱۳۸۷

  ساده و زیبا !
 2. هادی
  ۱۴ بهمن ۱۳۸۷

  باید اعتراف کنم این بهترین روش آموزش خواهد بود
  البته خود شرکت adobe هم به همین روش آموزش می دهد.
 3. مهناز
  ۲۶ شهریور ۱۳۸۸

  دستت درد نکنه
 4. شیما
  ۱۲ مهر ۱۳۸۸

  جالبه اما هنوز امتحان نکردم 5. […] کلیک کنید. […]
 6. هادی
  ۲۰ آذر ۱۳۸۸

  خیلی با حال بود دستت درد نکنه
 7. ستین
  ۱۳ مهر ۱۳۸۹

  مرسی خیلی بدردم خورد
 8. سرخیو
  ۲۸ آذر ۱۳۸۹

  دمت گرم دادا بازم از این مطالب بذار
 9. nurse
  ۵ دی ۱۳۸۹

  مطالب کاربردی بود و جای بسی تشکر
 10. maryam
  ۴ خرداد ۱۳۹۰

  با سلام بسیار عالی بود ممنون
 11. هادی
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۰

  عالییییییییییییییییییییییییییییییییی بود مرسی
 12. هادی
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۰

  اگه میشه تغییر پس زمینه عکسو برام آموزش بده
 13. نادیا
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۰

  خیلی ساده و زیبا بود ممنون 🙂
 14. مرسده
  ۱۵ دی ۱۳۹۰

  سلام جالب بود مرسیدیدگاه خود را بنویسید