رقابت و جنگ شرکت های نرم افزاری

شنبه, ۶ام تیر , ۱۳۸۸ | ۲ دیدگاه

در عکسی که در این پایین ملاحظه میکنید، میبینید که تمامی شرکتهای دنیا به جنگ با شرکت عظیم مایکروسافت رفته اند و برای هر نرم افزاری یک نرم افزار جایگزین ارائه داده اند. این عکس گویای بسیاری از مطالب و همچنین اطلاعات بسیار مفیدی است که مسلما برای شما علاقه مندان IT جالب خواهد بود :

Be Sociable, Share!


۲ دیدگاه


 1. Ali Afkhami
  ۷ تیر ۱۳۸۸

  ممنون بسیار عالی بود من چند نقطه نظر مختلف رو می تونم نتیجه بگیرم.
  ۱- در صورت نبود مایکروسافت این همه جبهه و رقابت بوجود نمی آمد و به تبع این همه پیشرفت رو در زمینه آی تی نداشتیم.
  ۲ – در صورت نبود مایکروسافت به جای رقابت های بی مورد میتوانستیم شاهد پیشرفت بیشتر آی تی باشیم.
  ۳- به وظیفه سنگین مایکروسافت پی میبریم.
  ۴- مدیریت و وظیفه مایکروسافت در زمینه بروز شدن و پیشرفت همزمان در جبهه های مختلف را درک میکنیم.
  ۵- از طرفی می توان به زیرکی مایکروسافت پی برد گه چطور این همه پیشرفت را برای پیشبرد منافع شرکت استفاده می کند و از منابع باز بطور رایگان استفاده کرده و در محصولات خود بکار می برد و دوباره به جهانیان دسترنج خودشان را می فروشد.
  ۶- از جهتی میتوان نتیجه گرفت که کار نیروهای بزرگ آی تی تاکنون بیهوده بوده و نه تنها نتوانسته اند در جبهه های مختلف به این نابغه ظربه ای وارد کنند بلکه انرژی این شرکت را هدار داده اند و اگر دنیا به طور یکدست فارغ از جنگ می بود تاکنون شاهد پیشرفت های بیشتر و متمرکز تری بودیم.
  ۷- نقطه نظر آخر اینکه مایکروسافت به جای مبارزه در همه فیلدها میتوانست با تمرکز بر چند فیلد مشخص میتوانست شاهد دستاورد های بزرگتری باشد و در بقیه فیلدها با کمک های علمی و مالی به جنبش اپن سورس نامی خوش از خود بجای می گذاشت تا همیشه در دنیا مبارزه و نبرد را حاکم بر بازار نمیکرد.

  البته این نظرات من از زوایای مختلف بود مطمئن هستم این داشتان بسیار وطیع هست و از جنبه های مختلف علمی و کسب و کار قابل تحقیق است .ممنون که مطالب را مرور فرمودید.
 2. کامران
  ۷ تیر ۱۳۸۸

  علی جان تفسیر بسیار جالب و با اندیشه ای بود
  با تمام این صحبتها نقش بسیار انکارناپذیر مایکروسافت در ارتقاء علم و دنیای IT و وب رو نمیشه نادیده گرفتدیدگاه خود را بنویسید