جدا کردن تصویر به قطعات منظم در فتوشاپ

یکشنبه, ۱۶ام فروردین , ۱۳۸۸ | ۱۲ دیدگاه

اگر شما هم به اینترنت گردی علاقه دارید ممکن است که به سایتهایی برحورد کرده باشید که دارای صفحه ورودی باشند، منظور این است که برای مثال در صفحه ابتدایی از بازدیدکننده خواسته میشود که زبان مورد نظر و یا زیر بخش مورد نظر را انتخاب نماید.و شاید در این نوع وب سایتها، مشابه شکل زیر را دیده باشید :

مشابه طرح فوق را قالبهای سایت Monster میتوانید بوفور مشاهده نمایید. برای درست کردن همچینین افکتی کافیست که برنامه فتوشاپ را باز کنید و عکس مورد نظر خود را در فایلی جدید باز نمایید. به پنل Channel ( در قسمتی که Layers وجود دارد) بروید و یک Channel جدید بسازید.

نام Channle جدید Alpha 1 خواهد بود. ابزار Rounded Rectangle tool را انتخاب نمایید و مشابه شکل زیر مستطیلی با ابعاد متوسط رسم نمایید :

کلید Ctrl را پایین نگاه داشته و روی لایه Alpha 1 در قسمت Channel کلیک چپ نمایید تا مستطیلی که رسم نموده اید انتخاب شود، تسط ابزار Move tool و پایین نگاه داشتن کلید های Ctrl+Alt+Shift بر روی کیبورد و توسط ماوس مستطیلی را به سمت راست و مشابه شکل زیر Drag نمایید. اینکار باعث میشود از مستطیل فوق کپی گرفته شود

اینکار را ادامه دهید تا مشابه عکس زیر دست یابید:

اکنون دوباره برروی قسمت Channel  رفته و توسط کلید Ctrl و Left Mouse Key لایه Alpha 1 را انتخاب نمایید و توسط انتخاب ابزار Move Tool و پایین نگاه داشتن کلیدهای Ctrl+Alt+Shift و حرکت ماوس به پایین ، کل ۵ مستطیل ساخته شده را در پایین آنها کپی نماییدو نکته مهم حفظ و تنظیم فاصله افقی و عمودی بین مستطیل هاست< این کار را آنقد انجام دهید تا به مشابه شکل زیر برسید:

اکنون کار ما در قسمت Channel تمام است فقط کافیست که توسط کلید Ctrl و Left Mouse Key و با کلیک کردن بر روی لایه Alpha 1 مستطیل هایی را که رسم کرده اید انتخاب نماید و سپس به پنل Layers بروید،  و روی نتها لایه موجود در قسمت Layers کلیک نمایید و سپس توسط ابزار Marquee tool مستطیل ها را به جای مناسب و دلخواه خودتان منتقل نمایید،اکنون توسط کلید های Ctrl+C قسمتهای انتخابی را کپی نمایید و کلید Ctrl+v  را بفشارید تا در لایه ای جدید قسمتهای انتخابی شما کپی شود، سپس لایه قبلی را Hide یا مخفی نمایید. باید به شکلی مشابه شکل زیر برسید :

اکنون توسط ابزار Rectangular Marquee Tool قسمتهایی که لازم دارید را انتخاب نمایید و آنهای را Delete کنید و Logo و موارد مورد نیاز خود را تایپ یا وارد نماییدو مشابه شکل زیر :

Be Sociable, Share!


۱۲ دیدگاه


 1. علی مصلحی
  ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

  مطلب خوبی بود. ممنون
 2. Alireza
  ۱۷ فروردین ۱۳۸۸

  آقا سلام

  ســال نو مبارک .

  خدائی خیلی باحال بود . ساده ولی بسیار بدردبخور . مثل همیشه . مرسی . خیلی خیلی ممنون
 3. m.s
  ۱۹ فروردین ۱۳۸۸

  خوب بود, اگه مطالب حرفه ای تری از فتوشاپ رو بذارین خیلی عالی میشه
  تشکر
 4. هادی
  ۲۰ فروردین ۱۳۸۸

  سلام هموطن.
  نمی گم مطلب خوبی نبود،مثل همیشه ستایشگر شما هستم.اما شاید اینبار حق با دوست خوبم m.s باشه.
  البته نمی خوام دلخور بشی هموطن ،دوستدار همیشگی شما خواهم بود.
 5. کامران
  ۲۰ فروردین ۱۳۸۸

  چشم حتما مطالب حرفه ای تر هم خواهم گذاشت
 6. محمد
  ۲۱ فروردین ۱۳۸۸

  با سلام
  از اینکه به من میل زدین و به خواسته هام اهمیت دادین خیلی ممنون
  به امید موفقیت شما در تمامی مراحل زندگی
 7. مینا
  ۱۷ خرداد ۱۳۸۸

  خواهش میکنم،آموزش فتوشاپ را از ابتدا تا انتها کامل یاد بدید. راستی ترفندها و میانبرهای فتوشاپ را یاد بدهید و خیلی ممنون از سایت مفیدتون.
 8. نام (لازم)
  ۱۵ آبان ۱۳۸۸

  تشکر
  ولی اخرش رو متوجه نشدم خودم یه کارایی کردم.
 9. نگين
  ۷ بهمن ۱۳۸۸

  خیلی عالی بود.واقعا ممنونم که با این ظرافت و حوصله چیزهایی که من دوست داشتم همیشه یاد بگیرم را عنوان کردید
 10. آریانا
  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹

  ممنون از آموزشهای خوبتون خیلی خیلی خوب بود
 11. فروغ
  ۳ آذر ۱۳۸۹

  مرسی یه چیز جدید یاد گرفتم.
 12. كاردينا
  ۲۳ بهمن ۱۳۸۹

  سلام.خسته نباشید.عالی بود.خواهشا بنویسید چگونه میتوان یک فایل عکس را در فتوشاپ به چند قسمت مساوی تقسیم کر د(مثلا فایل۱۵در ۲۰ر ا به پنج قسمت مساوی ۴در۳ سانتی تقسیم کنیم.بعد روی هرقسمت کار کر د ه ودوباره این پنج قسمت ر ا بهم بچسبانیم وفایل اول البته با تغیرات اعمال شده به دست اور یم.قربان شمادیدگاه خود را بنویسید